"Rzeczpospolita snów" – co mówią o nas sny?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 23:59
"Rzeczpospolita snów" to miejsce, w którym można podzielić się swoimi snami z czasów pandemii. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Jakub Grygier

To badanie tego, co w nas nieświadome, za pomocą metod psychoanalizy jungowskiej i antropologii kulturowej. Zebrane sny pozwolą zorientować się, kim jesteśmy jako społeczeństwo i dokąd zmierzamy.

"Rzeczpospolita snów" to przestrzeń dzielenia się snami śnionymi przez polskie społeczeństwo począwszy od marca 2020 r., czyli w miesiącu wprowadzenia w kraju stanu epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w tym pod 2 tygodniach od wydania zalecenia ograniczania w przemieszczaniu. Czas ten nie tylko jest trudny dla wielu osób, ale prawdopodobnie jest także momentem inicjowania się wielu, nieznanego jeszcze zasięgu i rozmiaru, globalnych i lokalnych zmian w życiu gospodarczym, społecznym, politycznym, obyczajowym i osobistym. Stąd "RP Snów" może stać się projektem idącym znacznie dalej niż tylko dokumentacja snów w czasach epidemii – jest ona dokumentacją snów towarzyszących powstawaniu bliżej nieznanej nowej rzeczywistości.


Posłuchaj
50:02 2020_09_22 23_09_11_PR3_Audycja_muzyczno_publicystyczna.mp3 Co znajdziemy w "Rzeczpospolitej snów" (Audycja muzyczno-publicystyczna/Trójka)

 

O czym Polacy śnią w czasie pandemii? Co wspólnego mają sny z psychoterapią? Jakie jest psychologiczne znaczenie snów? I czy senniki mają cokolwiek wspólnego z nauką?

***

Tytuł audycji: Audycja muzyczno-publicystyczna
Prowadzi: Jakub Jamrozek
Goście: dr Krystyna Węgłowska-Rzepa (psycholog, psychoterapeuta, analityk jungowski), Bartosz Samitowski (psychoterapeuta, antropolg i twórca "Rzeczpospolitej snów")
Data emisji: 22.09.2020
Godzina emisji: 23.09

mat. prasowe/ml

Czytaj także

"Uwiązany słoń" – jak działa "wyuczona bezradność"?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 00:00
Mogą to być: ofiary przemocy, pogodzone z własnym losem, bezrobotni, którzy nie chcą szukać pracy, bo "i tak jej nie znajdą" albo bezdomni, którzy liczą, że ich los powinien zmienić ktoś z zewnątrz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szukasz pracy – odklej się od CV!

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 08:30
Tradycyjne CV, choćby najlepiej skrojone, odchodzi już do lamusa. Oryginalność to klucz do sukcesu, dlatego dzisiaj sposoby poszukiwania pracy mogą przybierać różne formy: niektóre śmieszą do łez, a inne - załamują.
rozwiń zwiń