Piotr Zgorzelski: Władysław Kosiniak-Kamysz przywróci polityce przyzwoitość

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 09:36
- Jestem przekonany, że Władysław Kosiniak-Kamysz w pierwszej turze wyborów osiągnie ponad 20 proc. - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Zgorzelski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego i wicemarszałek Sejmu.
Audio
  • Piotr Zgorzelski o kampanii prezydenckiej (Jedynka/"Sygnały dnia")

Trwa kampania wyborcza kandydatów na prezydenta. We wtorek Onet zaprezentował sondaż, który na zlecenie portalu przygotował IBRiS. Z badań opinii społecznej wynika, że sposób prowadzenia kampanii Andrzeja Dudy najlepiej ocenia 43 proc. badanych.

Na kolejnym miejscu znajduje się szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 7,2 proc. Na trzecim znalazła się wicemarszałek Sejmu z Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska z rezultatem 6,2 proc.

dobrydomański1200.jpg
Prof. Domański: Kosiniak-Kamysz w oczach wyborców wypada lepiej od Kidawy-Błońskiej

O prezydenturę ubiegają się także: Krzysztof Bosak z Konfederacji, Robert Biedroń z Nowej Lewicy i dziennikarz Szymon Hołownia.

Konwencja wyborcza Władysława Kosiniaka-Kamysza

O kampanii wyborczej mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Zgorzelski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego i wicemarszałek Sejmu. - Jestem przekonany, że Władysław Kosiniak-Kamysz w pierwszej turze wyborów osiągnie ponad 20 proc. Ludzie będą na niego glosować, bo mówią, że nie chcą mieć prezydenta z PiS ani z PO. Chcą mieć prezydenta Polski - powiedział Zgorzelski. 

- Dla ludzi ważne jest to, żeby kandydat miał przymiot suwerenności, żeby decyzja, którą podjął, nie była decyzją gremiów politycznych tylko jego osobistą - dodał. 

1200_Duda_PAP.jpg
Prezydent: Polska potrzebuje kontynuacji polityki zmian, które budują sprawiedliwe państwo

Polityk odniósł się również do planowanej przez sztab kandydata na prezydenta konwencji wyborczej. - Podczas sobotniej konwencji głos zabierze żona prezesa Paulina Kosiniak-Kamysz i myślę, że będzie to bardzo dobre wystąpienie. Najlepsze przemówienie - nie z promptera, a z serca i z głowy - wygłosi natomiast Władysław Kosiniak-Kamysz - podsumował Zgorzelski.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Sygnały dnia" 

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Piotr Zgorzelski (PSL-Koalicja Polska)

Data emisji: 27.02.2020

Godzina: 8.15

kad

Czytaj także

Zgorzelski: mamy dobrą strategię, poparcie dla Kosiniaka-Kamysza wzrośnie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 08:00
- Jesteśmy przygotowani do tego, aby kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego nawiązał walkę z Andrzejem Dudą i Małgorzatą Kidawą-Błońską i pokonał ich pracowitością - powiedział w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Apel: trzeba przestać myśleć, że jest PiS i anty-PiS

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 15:17
- Trzeba myśleć o tym, jak znaleźć takiego kandydata, który będzie ponad tę niszczącą Polskę wojenkę. Ja znalazłem takiego kandydata i polecam go wszystkim - mówił w Polskim Radiu 24 były poseł Kukiz'15 Piotr Apel, dziś działacz stowarzyszenia, które pozostaje w koalicji z PSL.
rozwiń zwiń