Maląg: nie przewidujemy wprowadzenia kryterium dochodowego w programie 500+

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 08:16
- Rodzina jest w centrum uwagi od początku, kiedy objęliśmy rządy w 2015 r. Działania, które rząd podejmował skierowane są na rodziny, aby odwrócić zaniechania PO i PSL - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Wojciech Kusiński/PRSA
maląg free twitter 1200.jpg
"To wielka inwestycja w polską rodzinę". Marlena Maląg o pięciu latach z programem 500+

- Inwestycja w rodzinę to fundament solidnego państwa, Polska stawia na rodzinę, nasze działania to potwierdzają, to nie są tylko słowa polityków, ale konkretne programy, które zostały wdrożone - powiedziała Marlena Maląg w radiowej Jedynce.


Posłuchaj
22:17 Jedynka/SD M.Maląg - 14.05.2021.mp3 Maląg: nie przewidujemy wprowadzenia kryterium dochodowego w programie 500 plus (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Gość "Sygnałów Dnia" mówiła o realizowanych i planowanych programach wsparcia rodzin.

- Programy społeczne, które zostały wdrożone, w pełnym zakresie będą realizowane - zapowiedziała minister. - Program Rodzina 500+ będzie realizowany jako powszechny, kryterium dochodowe nie jest przewidywane - zapewniła, dodając, że przeprowadzone zostały badania, z których wynika, że Polacy chcą by program funkcjonował dalej.

Pomoc kobietom w powrocie do pracy

- Chcemy zaproponować rozwiązania wsparcia pozażłobkowego, nie tylko instytucjonalne, pokażemy konkretne rozwiązania pozainstytucjonalne - powiedziała Marlena Maląg. Wyjaśniła, że niebawem będą przedstawiane kolejne szczegóły, teraz nie może stwierdzić, że program będzie nazywał się Babcia+, czy inaczej. - To będzie wsparcie rodzin - zaznaczyła.

- Zamierzamy wprowadzić elastyczne formy czasu pracy, bo to jest potrzebne, to ma dać możliwość kobietom powrotu na rynek pracy. Wiemy, że kobiety chętnie wracają - mówiła Maląg.

Czytaj także:

Minister powiedziała, że związek prezentacji Nowego Polskiego Ładu z jutrzejszym Międzynarodowym Dniem Rodziny jest oczywisty. 

- Rozwiązania związane z polityką mieszkaniową, podatkową, możliwością łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym na pewno znajdą odzwierciedlenie w programie, który jutro zostanie przedstawiony, to są potrzeby tego czasu - powiedziała Marlena Maląg.

. .
***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Marlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej)
Data emisji: 14.05.2021
Godzina emisji: 07.15

pg

Czytaj także

Rusza konkurs "Po pierwsze Rodzina!". Nawet 1,5 mln zł dotacji na realizację projektu

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 06:29
Już jutro (9.04) rozpocznie się nabór wniosków do konkursu "Po pierwsze Rodzina!" przeznaczonego dla organizacji pozarządowych. - Organizowany już po raz drugi konkurs ma na celu tworzenie przyjaznego otoczenia dla rodziny - podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pięć lat programu Rodzina 500+. Wiceminister rodziny i polityki społecznej: dzisiaj już nikt go nie podważa

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 15:34
- Cieszę się, że dzisiaj program 500+ nie jest podważany. Możemy dyskutować o tym, jakie kolejne instrumenty wprowadzać lub jak modyfikować obecny program, choć Polacy nie chcą jego zmiany. Widzi to także opozycja i też już tego nie podważa - powiedziała Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Maląg: mamy zabezpieczone środki na realizację programów społecznych

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 10:58
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniła, że rząd cały czas podejmuje działania wspierające Polaków i polską gospodarkę. Minister podkreśliła, że w pandemii nie zrezygnowano z programów społecznych, takich jak Rodzina 500+ czy wsparcie seniorów.
rozwiń zwiń