Reaktywacja Reds!

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2012 15:25
Popularna w końcówce lat 80. grupa Reds Rafała Olbrychskiego właśnie się reaktywowała. Artysta był gościem Artura Orzecha w audycji "Zaraz wracam", gdzie ogłosił tę dobrą dla fanów porządnego rocka wiadomość.
Audio
Reaktywacja Reds
Foto: Glow Images/East News

- Jestem po pierwszych próbach, co prawda z pierwotnego składu trudno szukać wszystkich zainteresowanych, ale to pod ich życzliwym okiem i za ich wiedzą się dokonało - zapewnia Rafał Olbrychski, który z Darkiem Piskorzem reaktywował zespół Reds. Jak deklaruje gość Trójki muzykom udało się już odrestaurować stare brzmienie i pracują nad nowym.

Rafał Olbrychski już jako 16-latek założył zespół Reds, dwa lata później nagrał pierwszy album - "Changing Colours". Teraz Reds powraca, będzie ich można usłyszeć już 11 marca na imprezie Cztery Pory Rocka w Hybrydach, czyli tam, gdzie zaczynali swoje pierwsze próby w 1987 roku!

- Tato z dużym dystansem podchodził do mojej gry, ale kiedy pierwszy kawałek bardzo mu się spodobał, puszczał to wszystkim znajomym. Na jednym z festiwali filmowych spotkał Stinga i zaprezentował mu moją piosenkę - wspomina artysta niecodzienną przygodę, jaką była kartka otrzymana później od lidera Police. Gość "Zaraz wracam" przyznaje, że powrót do starych piosenek był zadziwiający, ponieważ okazało się, że brzmią całkiem świeżo. - To do dzisiaj daje się słuchać, tajemnica jest pogrzebana w prostocie brzmieniowej. Nagraliśmy wszystko tak jak trzeba. Prosty, gitarowy, melodyjny rock - podsumowuje Rafał Olbrychski.

W jakich okolicznościach Sting słuchał piosenki Rafała Olbrychskiego i co napisał do młodego lidera Reds, posłuchaj całej rozmowy w "Zaraz wracam - 12 lutego 2012".

Audycja "Zaraz wracam" w każdą niedzielę od 12 do 14. Zapraszamy!

(ed)

Czytaj także

Rafał Olbrychski

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2008 14:00
Dzisiaj Rafał Olbrychski
rozwiń zwiń