X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Młynarski we wspomnieniach

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 19:00
Jego żywiołem była aluzja i życzliwa satyra. Darem - wyczulenie na z pozoru zwyczajne słowa, zwroty i sytuacje, które po chwili przemieniał w śpiewane historie z pouczającymi pointami.
Audio
  • Jak powstawały piosenki Wojciecha Młynarskiego? (Reportaż/Trójka)
Wernisaż wystawy Panie, Panowie: Młynarski, w warszawskim Muzeum Literatury, w pierwszą rocznicę śmierci artysty, 15.03.2018
Wernisaż wystawy "Panie, Panowie: Młynarski", w warszawskim Muzeum Literatury, w pierwszą rocznicę śmierci artysty, 15.03.2018Foto: PAP/Rafał Guz

Wojciech Młynarski 1200.jpg
Wojciech Młynarski - serwis specjalny Polskiego Radia

Wojciecha Młynarskiego wspominali m.in. dwaj kompozytorzy i akompaniatorzy, z którymi przez lata pracował i się przyjaźnił - Janusz Sent i Jerzy Derfel. – Nazywali go, że taki młody szprync wychodzi. Duży, wysoki, krótkie włoski, "na Gierka" ostrzyżony, że ma wiatrakowate ruchy na scenie, ale on się zorientował, że to się właśnie podoba. To było coś niebywałego – przyznaje Janusz Sent. Jak dodaje Młynarskiemu, który zaczynał od występów w Hybrydach, "było tam za mało publiczności. Pędziło go do ludzi". 

– Liryczne kpiarstwo doprowadził chyba do najwyższego poziomu. Potrafił operować bardzo wieloma rejestrami. Językiem młodzieżowym, językiem menelstwa, które zresztą traktował sympatycznie; językiem propagandy. Dzisiaj nawet nowomowę korporacyjną by ujął –  ocenia prof. Jerzy Bralczyk. 

zawialow daria_1200.jpg
Daria Zawiałow: gramy Młynarskiego ku pokrzepieniu serc

Zapraszamy do wysłuchania wspomnień Wojciechu Młynarskim – wyjątkowym twórcy, który sam o sobie mówił, że jest rzemieślnikiem, który pisze na zamówienie teksty, tak jak szewc robi buty. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Słowo i rytm"
Autorka reportażu: Jakub Tarka
Data emisji: 15.03.2018
Godzina emisji: 18.13

gs

Czytaj także

"Wojtek Młynarski uczył nas polskości i patriotyzmu"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 09:00
- Swoimi tekstami wydobywał z nas to, co dobre, ale też z całą stanowczością chłostał to, co złe i małe - wspominał w Dwójce Wojciecha Młynarskiego Marian Opania. Wybitny poeta i satyryk zmarł 15 marca 2017 roku w wieku 75 lat.
rozwiń zwiń