Lament z mroków średniowiecza

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2012 15:06
Wspaniałe, rzadko wykonywane "Le Remède de Fortune" Guillaume de Machauta zabrzmi w piątkowy wieczór na scenie Studia Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Posłuchaj kolejnej odsłony Mazovia Goes Baroque w Dwójce!
Audio
  • O 5. edycji projektu Mazovia Goes Baroque mówią dyrektor artystyczny festiwalu Cezary Zych i koordynator projektu Aneta Nowak
Anglique Mauillon
Angélique MauillonFoto: mat. prasowe

Listopad i początek grudnia jest próbą wejrzenia w aktualny stan rzeczy w różnych obszarach artystycznych i repertuarowych muzyki dawnej. Będziemy mieli zatem okazję do posłuchania muzyki średniowiecznej, renesansowej, szerokiego wyboru muzyki wokalnej (świeckiej i religijnej) oraz instrumentalnej z XVII i XVIII, a nawet XIX wieku.

Jak różnorodny będzie repertuar podczas piątej w tym roku odsłony projektu Mazovia Goes Baroque , tak rozmaite będą style wykonawcze, które zaprezentują muzycy. Wystąpią m.in.: legendarny flecista Pierre Hamon, współpracująca z nim Angélique Mauillon (harfa) i Marc Mauillon (tenor), a także Ensemble Faenza prowadzony przez Marco Horvata. Nurt wykonawców grających na instrumentach współczesnych reprezentuje rewelacyjny izraelski mandolinista Avi Avital oraz The Danish String Quartet.

2 listopada, w piątek, na scenie Studia Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, wystąpi znakomity śpiewak Marc Mauillon oraz jego siostra, ceniona harfistka Angélique Mauillon. - Usłyszymy "Le Remède de Fortune" Guillaume de Machauta ze wspaniałą skargą. To kilkudziesięciominutowy lament, wielkie, bardzo rzadko wykonywane dzieło - mówił w Dwójce Cezary Zych.

Program Drugi Polskiego Radia jest współorganizatorem projektu Mazovia Goes Baroque . Niemalże wszystkie koncerty odbędą się w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Bilety do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl

Guillaume de Machaut "Le Remède de Fortune"
Marc Mauillon: śpiew
Pierre Hamon: flety, kierownictwo artystyczne
VivaBiancaLuna Biffi: fidel, śpiew
Angélique Mauillon: harfa gotycka

2 listopada (piątek), godz. 19.0

Zobacz więcej na temat: POLSKA
Zobacz także

Czytaj także

Andreas Scholl: nie uklęknąłem przed papieżem

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 11:17
Jeden z najwybitniejszych współczesnych kontratenorów opowiada o spotkaniu z Janem Pawłem II, o tym, jak w ostatnich dekadach "zmieniła się" muzyka barokowa i co różni Bacha od Händla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jordi Savall: muzyka przenosi nas w duchową przestrzeń

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 17:51
Niezwykłym akcentem zakończonego właśnie XX Festiwalu "Pieśń Naszych Korzeni" w Jarosławiu był występ Jordiego Savalla, jednego z najwybitniejszych interpretatorów muzyki dawnej. Koncert poświęcony był pamięci Montserrat Figueras, znakomitej katalońskiej śpiewaczki i jego zmarłej w 2011 roku żony.
rozwiń zwiń