X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lament z mroków średniowiecza

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2012 15:06
Wspaniałe, rzadko wykonywane "Le Remède de Fortune" Guillaume de Machauta zabrzmi w piątkowy wieczór na scenie Studia Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Posłuchaj kolejnej odsłony Mazovia Goes Baroque w Dwójce!
Audio
  • O 5. edycji projektu Mazovia Goes Baroque mówią dyrektor artystyczny festiwalu Cezary Zych i koordynator projektu Aneta Nowak
Anglique Mauillon
Angélique MauillonFoto: mat. prasowe

Listopad i początek grudnia jest próbą wejrzenia w aktualny stan rzeczy w różnych obszarach artystycznych i repertuarowych muzyki dawnej. Będziemy mieli zatem okazję do posłuchania muzyki średniowiecznej, renesansowej, szerokiego wyboru muzyki wokalnej (świeckiej i religijnej) oraz instrumentalnej z XVII i XVIII, a nawet XIX wieku.

Jak różnorodny będzie repertuar podczas piątej w tym roku odsłony projektu Mazovia Goes Baroque , tak rozmaite będą style wykonawcze, które zaprezentują muzycy. Wystąpią m.in.: legendarny flecista Pierre Hamon, współpracująca z nim Angélique Mauillon (harfa) i Marc Mauillon (tenor), a także Ensemble Faenza prowadzony przez Marco Horvata. Nurt wykonawców grających na instrumentach współczesnych reprezentuje rewelacyjny izraelski mandolinista Avi Avital oraz The Danish String Quartet.

2 listopada, w piątek, na scenie Studia Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, wystąpi znakomity śpiewak Marc Mauillon oraz jego siostra, ceniona harfistka Angélique Mauillon. - Usłyszymy "Le Remède de Fortune" Guillaume de Machauta ze wspaniałą skargą. To kilkudziesięciominutowy lament, wielkie, bardzo rzadko wykonywane dzieło - mówił w Dwójce Cezary Zych.

Program Drugi Polskiego Radia jest współorganizatorem projektu Mazovia Goes Baroque . Niemalże wszystkie koncerty odbędą się w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Bilety do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl

Guillaume de Machaut "Le Remède de Fortune"
Marc Mauillon: śpiew
Pierre Hamon: flety, kierownictwo artystyczne
VivaBiancaLuna Biffi: fidel, śpiew
Angélique Mauillon: harfa gotycka

2 listopada (piątek), godz. 19.0

Zobacz więcej na temat: POLSKA

Czytaj także

Andreas Scholl: nie uklęknąłem przed papieżem

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 11:17
Jeden z najwybitniejszych współczesnych kontratenorów opowiada o spotkaniu z Janem Pawłem II, o tym, jak w ostatnich dekadach "zmieniła się" muzyka barokowa i co różni Bacha od Händla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jordi Savall: muzyka przenosi nas w duchową przestrzeń

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 17:51
Niezwykłym akcentem zakończonego właśnie XX Festiwalu "Pieśń Naszych Korzeni" w Jarosławiu był występ Jordiego Savalla, jednego z najwybitniejszych interpretatorów muzyki dawnej. Koncert poświęcony był pamięci Montserrat Figueras, znakomitej katalońskiej śpiewaczki i jego zmarłej w 2011 roku żony.
rozwiń zwiń