X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janerka, Pustki, Dezerter i inni, czyli Męskie Granie opanowało Chorzów

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 13:00
Za nami odważne muzyczne eksperymenty, improwizacje i nowatorskie interpretacje legendarnych polskich utworów, czyli koncert Męskiego Grania w Chorzowie.
Audio
  • Lech Janerka o planach nagrania nowej płyty (Myśliwiecka 3/5/7/ Trójka)
  • Wojciech Mazolewski tłumaczył skąd jego uwielbienie dla... potworów (Myśliwiecka 3/5/7/ Trójka)
  • Radek Łukasiewicz z zespołu Pustki mówi o tym, co zaskoczyło go po premierze płyty "Safari" (Myśliwiecka 3/5/7/ Trójka)
  • Skubas opowiada o swoich inspiracjach muzycznych (Myśliwiecka 3/5/7/ Trójka)
Jazzombie podczas koncertu Męskie Granie 2014 w Chorzowie
Jazzombie podczas koncertu Męskie Granie 2014 w Chorzowie Foto: Męskie Granie/ Damian Kramski / Agencja LIVE

Chorzowska odsłona Męskiego Grania zaczęła się od występu zwycięzcy Nowego Męskiego Grania - zespołu The Freuders. Następnie na scenie pojawiły się Pustki, serwując publiczności niebanalne połączenie chwytliwych melodii z nietuzinkowymi tekstami. Z wielkim entuzjazmem spotkał się także koncert Jazzombi!e - muzycy brawurowo wykonali utwory łączące w sobie elementy jazzu, rocka, funku, a nawet elektroniki.

The Freuders: płytę nagramy w daczy >>>

Około godziny 19.00 przed publicznością stanął długo wyczekiwany Dezerter. Muzycy porwali widownię punk rockowymi dźwiękami. Podczas koncertu towarzyszył im Lech Janerka. Artyści wspólnie wykonali "Tutaj wesoło" oraz "Bultraga". Rewelacyjnie zaprezentował się również Pablopavo, z którym w Chorzowie gościnnie wystąpił Skubas. Ich wspólna aranżacja trzech utworów podbiła serca gości zgormadzonych w Kompleksie Sztygarka. Kiedy na scenie pojawili się Makowiecki, Skrzek i Komendarek, wśród widzów zawrzało. Artyści nie zawiedli, zaskakując nieoczywistymi brzmieniami. Wielkie wrażenie zrobił także koncert rodzinnego trio Waglewski Fisz Emade, które zaserwowało doskonałą dawkę gitarowego grania na najwyższym poziomie.

Tradycyjnie już na miejscu wydarzeń obecna była Trójka. Anna Gacek i Piotr Stelmach poprowadzili z Chorzowa piątkowe wydanie "Offensywy" (25 lipca, godz. 22-24), a także sobotnią "Myśliwiecką 3/5/7" (26 lipca, g. 15-18).

Zapraszamy do wysłuchania rozmów z artystami. Lech Janerka zapowiadał wydanie nowej płyty, która ma być "emerycka" jak on. Radek Łukasiewicz z zespołu Pustki mówił m.in. o tym, co zaskoczyło go po premierze płyty "Safari" i w jakim najdziwniejszym miejscu zagrały Pustki. Wojciech Mazolewski, który w Chorzowie wystąpił pod szyldem Jazzombi!e, łączącym siły zespołów Lao Che i Pink Freud, tłumaczył skąd jego uwielbienie dla wszelkich potworów i strasznych słów. Natomiast Skubas opowiadał m.in. o swojej ulubionej muzyce i o muzycznych inspiracjach.

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

Zwieńczeniem koncertu był występ zespołu Męskie Granie Orkiestra - grupy utworzonej specjalnie na tegoroczną trasę. Artyści w absolutnie niebanalny sposób zinterpretowali jedne z najważniejszych utworów polskiej sceny muzycznej, a na zakończenie wywołali falę entuzjazmu wykonując singiel Elektryczny. Grupę wspierali Wojciech Waglewski, Skubas oraz Natalia Grosiak.

Męskie Granie 2014: Męskie Granie Orkiestra >>>

Muzyce towarzyszyła imponująca oprawa multimedialna. Reżyserem koncertów Męskiego Grania 2014 jest Kobas - scenograf, fotograf oraz autor filmów. O scenografię wydarzenia zadbał natomiast jeden z najwybitniejszych polskich designerów - Robert Majkut, a o oprawę świetlną - uznany fotograf i reżyser światła - Jan Holoubek.

(mat. prasowe, mk, ei)

Czytaj także

Męskie Granie 2014: supersingiel "Elektryczny"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 23:18
Poznaliśmy singiel-hymn tegorocznej edycji Męskiego Grania! Podczas specjalnego koncertu w Warszawie zagrała go supergrupa Męskie Granie Orkiestra (Brodka, Podsiadło, Smolik, Emade, Deriglasoff, Sobolewski). - Starałem się zwizualizować ten kawałek. I jakoś tak samo wpadło, przy goleniu - mówi kompozytor utworu Andrzej Smolik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie opanowało Kraków!

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 12:00
Sobotni wieczór w Krakowie upłynął pod znakiem najlepszej polskiej muzyki. W audycji "Myśliwiecka 3/5/7" Anna Gacek i Piotr Stelmach rozmawiali m.in. z Olafem Deriglasoffem, Andrzejem Smolikiem i Adamem "Nergalem" Darskim. Zapraszamy do wysłuchania tych rozmów i oglądania galerii zdjęć z krakowskiego koncertu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie 2014. Nergal: samotność jest cudowna

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 16:45
- Zdałem sobie sprawę, że bycie samotnym jest tak samo piękne jak bycie z kimś. Ja po prostu lubię swoje towarzystwo - mówił Adam "Nergal" Darski w rozmowie z Anną Gacek i Piotrem Stelmachem w audycji "Myśliwiecka 3/5/7".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Podsiadło odkrywa polską muzykę

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 16:11
- Dopiero teraz tak naprawdę poznałem i zrozumiałem utwory, które prezentujemy na Męskim Graniu. To dla mnie powrót do korzeni całego tego emocjonalnego ruchu, który miał miejsce w latach 80. i 90. - mówił Dawid Podsiadło w "Myśliwieckiej 3/5/7".
rozwiń zwiń