The Shipyard: muzyka międzypokoleniowa

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 18:00
- Po piątkowym koncercie w Żywcu odetchnęliśmy z ulgą i zadowoleniem - mówi Rafał Jurewicz, wokalista zespołu The Shipyard - zwycięzcy Nowego Męskiego Grania.
Audio
  • The Shipyard na finał Męskiego Grania (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
The Shipyard
The ShipyardFoto: fot. youtube.com/nasionorecords

Jednym z zespołów, które zagrały podczas finałowego koncertu Męskie Granie 2014 w Żywcu była trójmiejska grupa The Shipyard. Członkowie zespołu nie kryją radości z faktu, że mogli uczestniczyć w trasie. - Bardzo się cieszę, że podczas koncertów Męskiego Grania mogłem zobaczyć tyle pokoleń muzycznych razem na scenie. Choćby Męskie Granie Orkiestra to taki zespół międzypokoleniowy, który świetnie się rozumie - mówi Piotr Pawłowski, basista i klawiszowiec The Shipyard.

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

Na pytanie Piotra Stelmacha, czy różnica pokoleń występująca także między członkami grupy przeszkadza na próbach, Michał Miegoń (wokalista i gitarzysta) odpowiada, że muzycy starają się wymieniać doświadczeniami i słuchają siebie nawzajem. - Jesteśmy w tym momencie jednym organizmem. Żeby maszyna funkcjonowała sprawnie i była dobrze naoliwiona, musimy stać się niejako jedną masą - twierdzi.

- Mamy to szczęście, że zespół tworzą osoby z otwartymi umysłami. Jeśli mam do czynienia z człowiekiem, który jest ode mnie nawet 10 czy 20 lat starszy, ale ma otwarty umysł, to traktuję go jak kolegę z ławki szkolnej - dodaje Michał Młyniec, perkusista.

Finał Męskiego Grania - posłuchaj rozmów z artystami: Monika Brodka, Dawid Podsiadło, Męskie Granie Orkiestra >>>

Koniec trasy Męskiego Grania nie oznacza dla formacji The Shipyard końca pracy twórczej w najbliższym czasie. - Myślimy już o kolejnej płycie. Jesteśmy na razie w fazie wyrzucania z siebie pomysłów na stół. Zobaczymy, co z tego wyniknie. U nas zazwyczaj jest tak, że nad połową utworów pracujemy bardzo dużo, a druga połowa powstaje spontanicznie, podczas grania. Wychodzą nam piosenki niemal w 100 procentach gotowe - przyznają muzycy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z zespołem, którą przeprowadził Piotr Stelmach.

"Myśliwiecka 3/5/7" na antenie Trójki w każdą wakacyjną sobotę od godz. 15.05 do godz. 19.00.

(fbi, mk)


Czytaj także

Lech Janerka: dojrzewam, by napisać teksty i nagrać je, nie rumieniąc się

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 12:00
- Chciałbym, żeby była to płyta, której słucha się o 21.30 pijąc dobre wino - mówi o pracy nad najnowszym krążkiem Lech Janerka. - Dlatego na płycie nie będzie wiele miejsca dla perkusji, bo bębny w takich okolicznościach nie są niezbędne - wyjaśnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrick the Pan i jego życiowe piosenki

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 12:30
Projekt Piotra Madeja ujął publiczność Męskiego Grania. Choć artysta dopiero niedawno wydał swój pierwszy krążek, jego talent doceniło już wielu muzyków i słuchaczy. Artysta był gościem Piotra Stelmacha w audycji "Offensywa" i wykonał kilka piosenek w ramach Offsesji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie porwało publiczność we Wrocławiu!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 14:40
Za nami muzyczne eksperymenty, odważne przekraczanie artystycznych granic i niepowtarzalne interpretacje legendarnych polskich utworów, czyli wrocławskie Męskie Granie 2014.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektryczny finał piątej edycji Męskiego Grania

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 10:40
Brodka śpiewająca góralską piosenkę, premiera singla grupy Curly Heads oraz ostatnie wykonanie utworu "Elektryczny" przez Męskie Granie Orkiestra - to tylko część atrakcji, które czekały na publiczność zgromadzoną w żywieckim Amfiteatrze Pod Grojcem. Trójka - tradycyjnie już - była w samym centrum wydarzeń!
rozwiń zwiń