X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Męskie Granie 2018. "Początek" w Poznaniu!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 12:15
W sobotę 14 lipca wystartuje 9. edycja trasy Męskie Granie. Na poznańskiej scenie zaprezentują się m.in. Dawid Podsiadło, Fisz Emade Tworzywo, Kortez i Pogodno. Nie zabraknie oczywiście Męskie Granie Orkiestra i koncertowej wersji singla "Początek".

SZCZĘŚLIWĄ "DZIEWIĄTKĘ" CZAS ZACZĄĆ!

Męskie Granie 2018, czyli kolejna trasa kolorowego korowodu po Polsce. Ileż to razy przez ostatnich osiem lat podkreślałem, że w 2010 roku, czyli na starcie, nikt z nas nie spodziewał się takiej "długowieczności"? A przecież skoro jest to dziewiąte Męskie Granie, za rok czeka nas trasa jubileuszowa. Oj, będą emocje...

Lato zapowiada się fascynująco. Zaczynamy w połowie lipca od koncertu w Poznaniu. To tam w ostatnich trzech latach zaczynaliśmy te koncerty. A z przeszłości pamiętamy dobrze między innymi... potężną ulewę, jaka rozpętała się na terenie poznańskiej Starej Gazowni w 2011 roku. To było tuż przed wspólnym występem Voo Voo i Titusa z zespołu Acid Drinkers. Fragmenty tego koncertu są zarejestrowane na płycie z tamtej edycji imprezy. Wspaniały i szalony rock'n'roll. W Poznaniu gościliśmy także Aleksandrę Kurzak, czyli gwiazdę światowej opery. Pamiętam bardzo dobrze "Sto lat!" dla Artystki w wykonaniu publiczności i najbardziej niecodzienny w dotychczasowej historii Męskiego Grania popis wokalny. Jej popis. To bardzo barwne wspomnienia.

Kolejne na tegorocznej trasie miasta to Katowice, Wrocław, Kraków, Gdynia, Warszawa i Żywiec. Wygląda zatem na to, że impreza powróciła na stałe do Trójmiasta i oby tak było już na stałe. Wiem, że pisanie w detalach o tegorocznych atrakcjach przed startem jest trochę nieuprawnione, ale jednego jestem pewien – będzie to BARDZO atrakcyjna pod względem artystycznym edycja. Nie mogę zdradzać jeszcze wszystkich szczegółów, choć skład prowokuje do łamania tajemnicy... Może w kolejnym wpisie?

Szykujcie się na intensywne i piękne lato!
Piotr Stelmach – Trójka

***

WIDEO: Piotr Rogucki o atmosferze panującej podczas Męskiego Grania

Podczas poznańskiego koncertu fani muzyki będą mogli liczyć na artystyczne emocje na najwyższym poziomie. Na scenie głównej wystąpi Coma, która zaprezentuje utwory z mocnym, rockowym sznytem oraz Fisz Emade Tworzywo z hip-hopowym repertuarem. Po latach na Męskie Granie powróci również zespół Pogodno. W Poznaniu nie zabraknie także twarzy Męskie Granie Orkiestra. Kortez, Podsiadło i Zalewski nie tylko zaprezentują repertuar przygotowany specjalnie na potrzeby tegorocznej edycji, ale także wykonają swój solowy materiał, przy czym Krzysztof Zalewski zinterpretuje na scenie utwory Czesława Niemena w ramach projektu "Zalewski śpiewa Niemena".

<<< MĘSKIE GRANIE – serwis specjalny Polskiego Radia >>>

Wielu wrażeń dostarczą także muzycy grający na scenie Ż, na której wystąpią artyści mniej znani szerszej publiczności. W Poznaniu zagrają Barbara Wrońska, porywająca słuchaczy materiałem z nowej płyty, czarodzieje instrumentalnych kompozycji, opartych o brzmienia instrumentów klasycznych w połączeniu z elektroniką i skreczem – Hubert Tas & The Small Circle, a także unikający dosłowności w swoich utworach Limboski oraz jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia – Król.

Z pewnością najbardziej wyczekiwanym koncertem w Poznaniu będzie występ Męskie Granie Orkiestra. Zespół na trasie pojawi się w składzie Kortez, Podsiadło, Zalewski, Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Muzycy wykonają po raz pierwszy w wersji koncertowej singiel "Początek" promujący tegoroczną trasę. Utwór po sześciu tygodniach od premiery ma już ponad 20 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

W tym roku na trasę Męskie Granie przygotowane zostały również projekty specjalne, wcześniej nieprezentowane publiczności. Goście usłyszą projekt Coma "Czemu nas tam nie ma", w którym przewiną się inspiracje z filmów takich jak m.in. "Pan Samochodzik" oraz "Pan Kleks"; Øna, którego ideą jest wsłuchanie się w głos kobiet; Tribute to Kazik, w którym Fisz Emade Tworzywo zinterpretują najważniejsze utwory Kazika oraz Tribute to Lech Janerka, w którym producenci muzyczni podejmą próbę transkrypcji twórczości Lecha Janerki na współczesny język technologii.

***

Wydarzenia związane z Męskim Graniem przybliżają słuchaczom dziennikarze Programu 3. W związku z inauguracją cyklu, Trójka obecna będzie w Poznaniu już w piątek 13 lipca, skąd Piotr Stelmach poprowadzi "Offensywę" (godz. 23.05). Natomiast w sobotę na audycję "Myśliwiecka 3/5/7" (godz. 17.05) zaprasza i Anna Gacek

Zapraszamy do słuchania!

(mat. prasowe/mk)