Rusza Męskie Granie 2019. Trójka nadaje z Poznania

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 15:25
Już w sobotę wystartuje długo oczekiwana, dziesiąta edycja kultowej trasy Męskie Granie. Podobnie jak przed rokiem rozpocznie się w poznańskim Parku Cytadela.
Męskie Granie Orkiestra podczas koncertu w poznańskim Parku Cytadela
Męskie Granie Orkiestra podczas koncertu w poznańskim Parku CytadelaFoto: P. Wierzagacz / Agencja Live

Na scenie w poznańskiej Cytadeli zaprezentują się artyści reprezentujący odmienne konwencje i style. Publiczność usłyszy m.in. Nosowską, Organka i The Dumplings. Po raz pierwszy na żywo wystąpi Męskie Granie Orkiestra 2019, która wykona m.in. singiel promujący tegoroczną trasę – "Sobie i Wam". Goście zobaczą również premierową odsłonę instalacji artystycznej przygotowanej przez kolektyw PanGenerator.

Męskie Granie – serwis specjalny Polskiego Radia >>> 

Tego lata Męskie Granie zagra po raz dziesiąty, co stanowi gwarancję artystycznych wrażeń na najwyższym poziomie. Już w sobotę w poznańskiej Cytadeli zaprezentują się jedni z najlepszych polskich muzyków. Na scenie zagra Bitamina, która zaprezentuje swój najnowszy materiał z wydanej właśnie płyty "Kwiaty i korzenie". Publiczność z pewnością porwie zespół Łaki Łan znany ze swoich niezwykle energetycznych występów. W elektroniczne rejony zabierze zebranych Nosowska, a gitarowe granie na najwyższym zaserwuje zespół Ørganek. Nie zabraknie także hiphopowych dźwięków – wszystko dzięki projektowi Sokół + Goście. W Poznaniu będzie można usłyszeć również elektropopowe utwory od The Dumplings.

Wielu wrażeń dostarczą także muzycy grający na scenie Ż, na której wystąpią artyści mniej znani szerszej publiczności. W Poznaniu zagrają Marta Zalewska – laureatka konkursu Męskie Granie Young, elektroniczny duet Rat Kru, zespół Rebeka koncertujący z materiałem z płyty "Post Dreams", mieszające rock z bluesem i funkiem The Cassino oraz eteryczne Tęskno.

Z pewnością najbardziej wyczekiwanym koncertem będzie debiut zespołu Męskie Granie Orkiestra 2019 w składzie: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski. Na scenie towarzyszyć będzie im jeszcze pięciu muzyków: Marcin Macuk, Michał "Fox" Król, Piotr Pawlak, Michał "Malina" Maliński oraz Bartek Pająk. W Poznaniu po raz pierwszy na żywo wykonają tegoroczny hymn trasy – "Sobie i Wam", który już teraz ma ponad 14 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

– Podczas koncertu w Poznaniu publiczność będzie mogła nie tylko posłuchać doskonałej polskiej muzyki, ale także obcować z różnorodnymi formami sztuki – mówi Ewa Kierlik, marketing manager marki Żywiec. – Z okazji specjalnej edycji projektu zaprosiliśmy do współpracy kolektyw PanGenerator, który przygotował inspirowany muzyką projekt artystyczny. Jego premierowa odsłona będzie mieć miejsce właśnie w Poznaniu. Publiczności z pewnością spodoba się także wyjątkowa oprawa wizualna oraz niespodzianka podsumowująca dziesięciolecie trasy – dodaje Ewa Kierlik.

Męskie Granie – więcej informacji >>>

Trójka będzie obecna na miejscu koncertu już dzień wcześniej. W piątek (12 lipca) z Parku Cytadela nadamy audycję "Offensywa" (godz. 23.05-0.00). W sobotę (13 lipca) – w dniu wydarzenia – zapraszamy do słuchania "Myśliwieckiej 3/5/7" (godz. 17.05-19.00). W audycjach wywiady i muzyka artystów, którzy rozpoczną tegoroczną edycję Męskiego Grania.

Do słuchania zapraszają Anna Gacek i Piotr Stelmach.

Czytaj także

Nosowska, Igo, Organek, Zalewski – oto Męskie Granie Orkiestra 2019!

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 11:57
Skład tegorocznej Męskie Granie Orkiestry utrzymywany był w wielkiej tajemnicy, stanowiąc przedmiot licznych spekulacji i olbrzymiego zainteresowania fanów. Czas odkryć karty! Specjalnie z okazji dziesiątej edycji trasy Męskie Granie stworzono wyjątkową orkiestrę, na czele której staną: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski. Dziś premierę miał też singiel promujący trasę – "Sobie i Wam".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie 2019 – oto szczegóły!

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 12:27
Wyjątkowa orkiestra specjalnie na dziesięciolecie i kilkudziesięciu doskonałych artystów – znamy kolejne szczegóły Męskiego Grania 2019!
rozwiń zwiń