X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rusza Męskie Granie 2019. Trójka nadaje z Poznania

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 15:25
Już w sobotę wystartuje długo oczekiwana, dziesiąta edycja kultowej trasy Męskie Granie. Podobnie jak przed rokiem rozpocznie się w poznańskim Parku Cytadela.
Męskie Granie Orkiestra podczas koncertu w poznańskim Parku Cytadela
Męskie Granie Orkiestra podczas koncertu w poznańskim Parku CytadelaFoto: P. Wierzagacz / Agencja Live

Na scenie w poznańskiej Cytadeli zaprezentują się artyści reprezentujący odmienne konwencje i style. Publiczność usłyszy m.in. Nosowską, Organka i The Dumplings. Po raz pierwszy na żywo wystąpi Męskie Granie Orkiestra 2019, która wykona m.in. singiel promujący tegoroczną trasę – "Sobie i Wam". Goście zobaczą również premierową odsłonę instalacji artystycznej przygotowanej przez kolektyw PanGenerator.

Męskie Granie – serwis specjalny Polskiego Radia >>> 

Tego lata Męskie Granie zagra po raz dziesiąty, co stanowi gwarancję artystycznych wrażeń na najwyższym poziomie. Już w sobotę w poznańskiej Cytadeli zaprezentują się jedni z najlepszych polskich muzyków. Na scenie zagra Bitamina, która zaprezentuje swój najnowszy materiał z wydanej właśnie płyty "Kwiaty i korzenie". Publiczność z pewnością porwie zespół Łaki Łan znany ze swoich niezwykle energetycznych występów. W elektroniczne rejony zabierze zebranych Nosowska, a gitarowe granie na najwyższym zaserwuje zespół Ørganek. Nie zabraknie także hiphopowych dźwięków – wszystko dzięki projektowi Sokół + Goście. W Poznaniu będzie można usłyszeć również elektropopowe utwory od The Dumplings.

Wielu wrażeń dostarczą także muzycy grający na scenie Ż, na której wystąpią artyści mniej znani szerszej publiczności. W Poznaniu zagrają Marta Zalewska – laureatka konkursu Męskie Granie Young, elektroniczny duet Rat Kru, zespół Rebeka koncertujący z materiałem z płyty "Post Dreams", mieszające rock z bluesem i funkiem The Cassino oraz eteryczne Tęskno.

Z pewnością najbardziej wyczekiwanym koncertem będzie debiut zespołu Męskie Granie Orkiestra 2019 w składzie: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski. Na scenie towarzyszyć będzie im jeszcze pięciu muzyków: Marcin Macuk, Michał "Fox" Król, Piotr Pawlak, Michał "Malina" Maliński oraz Bartek Pająk. W Poznaniu po raz pierwszy na żywo wykonają tegoroczny hymn trasy – "Sobie i Wam", który już teraz ma ponad 14 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

– Podczas koncertu w Poznaniu publiczność będzie mogła nie tylko posłuchać doskonałej polskiej muzyki, ale także obcować z różnorodnymi formami sztuki – mówi Ewa Kierlik, marketing manager marki Żywiec. – Z okazji specjalnej edycji projektu zaprosiliśmy do współpracy kolektyw PanGenerator, który przygotował inspirowany muzyką projekt artystyczny. Jego premierowa odsłona będzie mieć miejsce właśnie w Poznaniu. Publiczności z pewnością spodoba się także wyjątkowa oprawa wizualna oraz niespodzianka podsumowująca dziesięciolecie trasy – dodaje Ewa Kierlik.

Męskie Granie – więcej informacji >>>

Trójka będzie obecna na miejscu koncertu już dzień wcześniej. W piątek (12 lipca) z Parku Cytadela nadamy audycję "Offensywa" (godz. 23.05-0.00). W sobotę (13 lipca) – w dniu wydarzenia – zapraszamy do słuchania "Myśliwieckiej 3/5/7" (godz. 17.05-19.00). W audycjach wywiady i muzyka artystów, którzy rozpoczną tegoroczną edycję Męskiego Grania.

Do słuchania zapraszają Anna Gacek i Piotr Stelmach.

Czytaj także

Nosowska, Igo, Organek, Zalewski – oto Męskie Granie Orkiestra 2019!

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 11:57
Skład tegorocznej Męskie Granie Orkiestry utrzymywany był w wielkiej tajemnicy, stanowiąc przedmiot licznych spekulacji i olbrzymiego zainteresowania fanów. Czas odkryć karty! Specjalnie z okazji dziesiątej edycji trasy Męskie Granie stworzono wyjątkową orkiestrę, na czele której staną: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski. Dziś premierę miał też singiel promujący trasę – "Sobie i Wam".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie 2019 – oto szczegóły!

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 12:27
Wyjątkowa orkiestra specjalnie na dziesięciolecie i kilkudziesięciu doskonałych artystów – znamy kolejne szczegóły Męskiego Grania 2019!
rozwiń zwiń