Męskie Granie po raz 10. zagra w Krakowie! Trójka będzie na miejscu

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 16:13
Już w sobotę Męskie Granie po raz dziesiąty zagra w Krakowie. W nowym miejscu, na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego, ponownie wystąpią artyści reprezentujący odmienne konwencje i style.
Męskie Granie  2018 w Krakowie
Męskie Granie 2018 w KrakowieFoto: Damian Kramski

Publiczność usłyszy m.in. Natalię Przybysz, Bass Astral x Igo oraz O.S.T.R. W Krakowie wystąpi również Męskie Granie Orkiestra 2019, która wykona m.in. singiel promujący tegoroczną trasę – "Sobie i Wam". Goście będą mieli również możliwość obcowania ze sztuką w różnorodnej postaci, m.in. za sprawą instalacji artystycznej przygotowanej przez kolektyw PanGenerator.

Męskie Granie 2019

Męskie Granie to jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. W tym roku odbywa się już po raz dziesiąty. W najbliższą sobotę na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego odbędzie się drugi w kolejności koncert na tegorocznej trasie. Zagrają jedni z najlepszych polskich muzyków. Publiczność usłyszy Jamala, który niedawno powrócił z nowym albumem – "Czarny Motyl", a także Natalię Przybysz – artystkę, która nie boi się muzycznych eksperymentów, chętnie wychodząc poza znane sobie konwencje i gatunki. Na scenie głównej w Krakowie zaprezentuje się również zespół Bass Astral x Igo, który w ubiegłym roku w Żywcu porwał publiczność i zapewnił Igo miejsce w tegorocznej Męskie Granie Orkiestrze. Na trasę powróci również O.S.T.R. – były dyrektor artystyczny projektu, który w tym roku wydał nowy album – "Instrukcja obsługi świrów". Przed krakowską publicznością zaprezentuje się także Nosowska, poruszająca się obecnie w elektronicznych klimatach oraz Ørganek, którego gitarowe granie za każdym razem porywa tłumy.

Wielu wrażeń dostarczą muzycy grający na scenie Ż, na której wystąpią artyści mniej znani szerszej publiczności. W Krakowie zagra Runforrest – laureat konkursu Męskie Granie Young, indie rockowy zespół Terrific Sunday, Karolina Czarnecka – artystka, którą ze względu na jej niebanalne artystyczne eksperymenty należy określić mianem interdyscyplinarnej oraz elektroniczny duet – Linia Nocna.

Z pewnością najbardziej wyczekiwanym koncertem będzie występ zespołu Męskie Granie Orkiestra w składzie: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski. Na scenie towarzyszyć będzie im jeszcze pięciu muzyków: Marcin Macuk, Michał "Fox" Król, Piotr Pawlak, Michał "Malina" Maliński oraz Bartek Pająk. W Krakowie wykonają na żywo m.in. tegoroczny hymn trasy – "Sobie i Wam", który już teraz ma ponad 16 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Podczas koncertu w Krakowie publiczność będzie mogła nie tylko posłuchać doskonałej polskiej muzyki, ale także obcować z różnorodnymi formami sztuki. Z okazji specjalnej edycji trasy kolektyw PanGenerator przygotował inspirowany muzyką projekt artystyczny. Dodatkowo, na potrzeby tegorocznej odsłony stworzona została wyjątkowa oprawa wizualna oraz muzeum Męskiego Grania.

Męskie Granie – więcej informacji >>>

Trójka będzie obecna na miejscu koncertu już dzień wcześniej. W piątek (19 lipca) z Muzeum Lotnictwa Polskiego nadamy audycję "Offensywa" (godz. 23.05-0.00). W sobotę (20 lipca) – w dniu wydarzenia – zapraszamy do słuchania "Myśliwieckiej 3/5/7" (godz. 17.05-19.00). W audycjach wywiady i muzyka artystów, którzy rozpoczną tegoroczną edycję Męskiego Grania.

Do słuchania zapraszają Anna Gacek i Piotr Stelmach.

(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Trójka Męskie Granie Kraków