Męskie Granie muzycznie podbiło Gdynię!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 09:00
Zaskakujące występy Jakuba Gierszała i Jarosława Janiszewskiego z Męskie Granie Orkiestrą, elektryzujący duet Mazolewski/Porter oraz porywający Zalewski Solo Act – za nami trzecia odsłona tegorocznej trasy Męskie Granie.
Męskie Granie 2019 w Gdyni
Męskie Granie 2019 w GdyniFoto: Damian Kramski

W Parku Kolibki na publiczność czekała nie tylko doskonała muzyka, ale także możliwość obcowania ze sztuką w różnorodnej postaci, m.in. za sprawą instalacji artystycznej przygotowanej przez kolektyw PanGenerator.

Gdyńska odsłona Męskiego Grania to już trzeci koncert w ramach dziesiątej edycji trasy, która w tym roku zabrzmi w siedmiu miastach. W klimatycznym Parku Kolibki jako pierwszy zaprezentował się zespół Bitamina, który wykonał m.in. utwory "Mama Europa" oraz "Prezydent" z wydanej niedawno płyty "Kwiaty i korzenie". Następnie na scenę wkroczył bezkompromisowy duet – Mazolewski/Porter. Artyści w brawurowy sposób połączyli rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem. Po 19.00 Kuba Karaś z The Dumplings zaprezentował projekt, w ramach którego wziął na warsztat utwory zespołu Lombard i nadał im elektronicznego sznytu. Na scenie towarzyszyli mu Olek Orłowski na perkusji oraz Kamil Kryszak na gitarze, a także utalentowani młodzi wokaliści: Kasia Lins, Marcelina, Mrozu i Król. Po tym występie scenę przejęli muzycy z Lao Che, porywając publiczność swoimi niebanalnymi utworami. Gdy już się ściemniło, przed zebranymi stanął jeden z liderów tegorocznej Męskie Granie Orkiestry Krzysztof Zalewski, który pokazał swój niezwykły kunszt w Zalewski Solo Act. Artysta nie tylko śpiewał, ale również grał na kilku instrumentach. W utworze "Polsko" dołączyła do niego Natalia Nykiel. Jako ostatnia na scenie głównej z solowym projektem zaprezentowała się Nosowska w elektronicznym wydaniu. Artystka wykonała m.in. "Ja pas" oraz "Mówiła mi matka" wspólnie z synem.

Męskie Granie 2019

Wiele emocji czekało również na publiczność zebraną pod sceną Ż, na której wystąpili artyści mniej znani szerszemu gronu słuchaczy. W Gdyni zagrali zespół Nietrzask – laureat konkursu Męskie Granie Young, kompozytor i tekściarz – Arek Kłusowski, ekscentryczny duet Syny oraz eteryczne Tęskno.

Większość gości najbardziej oczekiwała ostatniego koncertu wieczoru, czyli występu zespołu Męskie Granie Orkiestra w składzie: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski. Na scenie towarzyszyli im jeszcze: Marcin Macuk, Michał "Fox" Król, Piotr Pawlak, Michał "Malina" Maliński oraz Bartek Pająk. Zespół wykonał m.in. "Wspomnienie" i "Sing Sing". W utworze "Wojenka" do muzyków dołączył utalentowany aktor młodego pokolenia – Jakub Gierszał, a w "Tańcu lekkich goryli" – lider zespołów Bielizna i Czarno-Czarni – Jarosław Janiszewski. Na zakończenie zespół zagrał singiel promujący tegoroczną trasę – "Sobie i Wam". Podczas bisowego wykonania hymnu projektu do muzyków ponownie dołączył Jakub Gierszał.

Koncertom towarzyszyły spektakularne wizualizacje, za które odpowiadał Paweł "Spider" Pająk. Publiczność mogła także podziwiać inspirowaną muzyką artystyczną instalację stworzoną na potrzeby dziesiątej edycji Męskiego Grania przez kolektyw PanGenerator. To jednak nie wszystkie atrakcji, które czekały na nią podczas gdyńskiego koncertu. Z okazji wielkiego jubileuszu na trasie pojawiło się muzeum Męskiego Grania, w którym można było posłuchać wszystkich singli w historii trasy.

(mat. prasowe) 

Zobacz więcej na temat: Trójka Męskie Granie Gdynia