Prof. Danuta Perek - kobieta, która uratowała tysiące dzieci

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 13:00
Gościem Michała Olszańskiego była wieloletnia kierownik Kliniki Onkologii w Warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, lekarka, która najdłużej w Polsce leczy dzieci z nowotworów.
Audio
  • Prof. Danuta Perek - onkolog dziecięcy z powołania (Godzina prawdy/Trójka)
Profesor Danuta Perek zrewolucjonizowała sposób leczenia najmłodszych pacjentów chorych na nowotwory
Profesor Danuta Perek zrewolucjonizowała sposób leczenia najmłodszych pacjentów chorych na nowotworyFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Profesor Danuta Perek przez lata swojej praktyki zawodowej uratowała życie tysięcy dzieci. Zrewolucjonizowała sposób leczenia najmłodszych pacjentów chorych na nowotwory, a także stworzyła Klinikę Onkologii w CZD, dla której razem z Państwem zbieramy pieniądze podczas tegorocznych Trójkowych licytacji.

"Święta bez granic 2014" - Jak można wesprzeć akcję?>>>

- Nowotwory u dzieci są dużo bardziej złośliwe niż te u dorosłych, ale też znacznie lepiej poddają się leczeniu chemioterapią. Po pięciu latach od choroby przeżywalność dzieci wynosi nawet 80%. Leczenie jest jednak długie - od sześciu miesięcy do dwóch lat - mówiła profesor Perek.

Rozmówczyni Michała Olszańskiego wspomina, że gdy przychodzili do niej rodzice i dowiadywali się, że nowotwór, na który choruje ich dziecko jest złośliwy, przestawali wierzyć w efekty leczenia. Właśnie dlatego mama jednego z wyleczonych dzieci postanowiła założyć Fundację "Nasze Dzieci" - by przychodzić razem z maluchem do szpitala i opowiadać o tym, że jest już zdrowy i szczęśliwy. Chodziło o to, żeby dodawać otuchy tym, którzy zmagają się z chorobą. Ta sama fundacja zostanie podczas Trójkowej akcji "Święta bez granic" wsparta pieniędzmi, które zbieramy podczas grudniowych licytacji.

Więcej o celu Trójkowej akcji "Święta bez granic">>>

 

***

Tytuł audycji: Godzina Prawdy
Prowadził:
Michał Olszański
Gość: profesor Danuta Perek (wieloletnia kierownik Kliniki Onkologii w Warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka)
Data emisji: 19.12.2014
Godzina emisji: 12.05

(fbi/mp)

Czytaj także

Historia matki małych dzieci chorej na raka

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 20:00
Macierzyństwo i choroba - to w wielkim skrócie historia bohaterki. - Miałam 29 lat, dwójkę dzieci w przedszkolu i okazało się, ze jestem chora na raka - opowiada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Jan Kaczkowski: kocham kapłaństwo, nie znoszę klechostwa

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 13:00
"Jeśli przestaniesz wstawać w nocy do umierających, to spadaj" – to zasada, która przyświecała księdzu Janowi Kaczkowskiemu, kierownikowi Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Duchowny był rozmówcą Michała Olszańskiego w listopadzie 2014 roku. Opowiadał m.in. o swoich zmaganiach z chorobą nowotworową, która, niestety, pokonała go zaledwie półtora roku później, 28 marca 2016 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o pakiet onkologiczny. "Sporo szczegółów do uzgodnienia"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 19:27
Goście "Pulsu Trójki" wyrazili nadzieję na szybkie zakończenie sporu dotyczącego pakietu onkologicznego, pomiędzy lekarzami rodzinnymi a Ministerstwem Zdrowia.
rozwiń zwiń