X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Jakubowski: bunt, byle konstruktywny

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 14:25
Terapeuta Jacek "Jac" Jakubowski przez lata zajmował się pracą z trudną młodzieżą, jednocześnie buntując się przeciw systemowi.
Audio
  • Jacek Jakubowski: bunt, byle konstruktywny (Godzina prawdy/Trójka)
Jacek Jac Jakubowski jako szef Szkolnego Ośrodka Socjoterapii uczył ludzi jak być szczęśliwym, wolnym i kreatywnym człowiekiem
Jacek Jac Jakubowski jako szef Szkolnego Ośrodka Socjoterapii uczył ludzi jak być szczęśliwym, wolnym i kreatywnym człowiekiemFoto: archiwum Grupy TROP

Jacek Jakubowski zajmował się w życiu bardzo wieloma rzeczami - był dyrektorem szkoły, terapeutą i społecznikiem, prowadził własny biznes, a w młodości był hipisem. - Wyprowadziłem się z domu, zapuściłem długie włosy i powiedziałem: teraz będę hipisował i odrzucam was, mieszczaństwo, w ogóle wszystko odrzucam - mówił w rozmowie z Michałem Olszańskim. Po wyprowadzce z domu, w grupie hipisowskiej zaczął się opiekować kolegami, którzy mieli problemy z narkotykami. - To zaczynało być groźne, nie było żartów - wspominał.

Niedługo potem Jacek Jakubowski uczestniczył w powoływaniu do życia ośrodka socjoterapii. - Tam była muzyka, granie, happeningi, malowanie. W pewnym momencie zauważyliśmy, że nasze dzieciaki zaczynają być wyrzucane ze szkoły. Przestawały już ćpać, ale nie chciały się ładnie ostrzyc i przystosować. A myśmy uważali, że przystosowanie nie jest żadną wartością, jest wręcz patologią - powiedział w studiu Trójki.

Gość Michała Olszańskiego był także szefem Szkolnego Ośrodka Socjoterapii. Uczył jak być szczęśliwym, wolnym i kreatywnym człowiekiem. Uważał, że można się buntować, oby konstruktywnie. Dziś pracuje jako coach - i jak sam mówi, cały czas od wielu, wielu lat robi to samo, tylko świat się zmienia. W audycji opowiada, dlaczego najważniejsze są relacje międzyludzkie oraz o misji jego rodzinnej działalności.

***

Tytuł audycji: Godzina Prawdy
Prowadził:
Michał Olszański
Gość: Jacek "Jac" Jakubowski (terapeuta, coach, były szef warszawskiego Szkolnego Ośrodka Socjoterapii)
Data emisji: 16.01.2015
Godzina emisji: 12.05

(fbi, ei)

Czytaj także

DDA - o alkoholizmie z innej perspektywy

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 22:23
O swoim życiu w audycji "Godzina prawdy" opowiadają Małgorzata i Magdalena - córki alkoholika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Miller: nie pomagam ludziom, ja im towarzyszę

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 15:33
Siedzą w zaciszu gabinetów. W sposób profesjonalny pomagają innym ludziom. Nazywani są nawet zawodowymi "pomagaczami". Oficjalnie mówi się o nich psychoterapeuci. Na ogół unikają rozgłosu, ale są tacy, którzy lubią światło jupiterów, kamery i mikrofony. Należy do nich Katarzyna Miller, gość audycji "Godzina prawdy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapsyda Kobro wygrała z rakiem. "To był kosmos"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 15:00
- Zaczęłam się gorzej czuć. Tłumaczyłam sobie, że to przemęczenie. Potem straciłam przytomność, trafiłam do szpitala - wspomina Kapsyda Kobro. Po badaniach postawiono diagnozę - białaczka limfatyczna przewlekła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To nieprawda, że liczy się efekt

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 13:00
Doskonalimy się za wszelką cenę. Niestety często robimy to nie dla własnego rozwoju czy poprawy więzi z innymi, ale po to, by więcej zdobyć, kupić, sprzedać...
rozwiń zwiń