Marta Majewska - dzięki niej afrykańskie sieroty mają dom

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 13:10
- Rocznie znajdujemy kilkaset porzuconych niemowląt - mówi Marta Majewska, młoda Polka, która postanowiła założyć w Afryce dom dziecka.
Audio
  • Marta Majewska opowiada Michałowi Olszańskiemu o swojej pracy w Afryce (Godzina prawdy/Trójka)
Marta Majewska wraz z podopiecznymi domu dziecka w Ugandzie
Marta Majewska wraz z podopiecznymi domu dziecka w UgandzieFoto: archiwum Marty Majewskiej

Marta Majewska jest młodą specjalistką od zasobów ludzkich. Na co dzień pracuje w Sudanie Południowym, gdzie wyszukuje miejscowych ludzi do pracy na rzecz organizacji Lekarze Bez Granic.

Zanim jednak trafiła do Sudanu, spędziła dużo czasu w Ugandzie. - Miałam podczas tego pobytu swoje zwątpienia i rozczarowania. Kryzys nastąpił w czwartym, piątym miesiącu, ale potem przełomowym momentem była wizyta w jednym domu dziecka... - wspomina rozmówczyni Michała Olszańskiego i opowiada, co zmieniło się wówczas w jej życiu.

W audycji wyjaśnia także, jak radzi sobie w Afryce i na czym polega jej praca. Mówi też o tym, dlaczego do Afryki zdecydowała się za kilka tygodni pojechać także jej mama...

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadził:
Michał Olszański
Gość: Marta Majewska
Data emisji: 03.04.2015
Godzina emisji: 12.05

fbi/mk

Czytaj także

Podróż na Antarktydę z gorącym sercem na dłoni

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 21:00
Ruszyła 11. edycja kampanii "Hospicjum to też życie". W zbieranie funduszy na rzecz osieroconych dzieci angażuje się m.in. Przemysław Skokowski podróżujący autostopem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Danuta Perek - kobieta, która uratowała tysiące dzieci

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 13:00
Gościem Michała Olszańskiego była wieloletnia kierownik Kliniki Onkologii w Warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, lekarka, która najdłużej w Polsce leczy dzieci z nowotworów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie akcji "Święta bez granic 2014". Padł kolejny rekord!

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 15:29
828 800 zł to kwota, którą zebraliśmy dla dzieci z chorobą nowotworową. Słuchacze Trójki po raz kolejny uwodnili, że nie tylko święta, ale także ludzka dobroć i chęć pomocy nie mają granic. Dziękujemy!
rozwiń zwiń