X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Rapacki. Opowieść niepokornego generała

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 14:46
Pogromca polskiej mafii opowiadał w Trójce o szczegółach swojej pracy. Wspominał m.in. początek lat 90. kiedy nagle błyskawicznie zaczęła rozwijać się przestępczość zorganizowana.
Audio
  • Generał Adam Rapacki opowiada o tajnikach walki z polska mafią (Godzina prawdy/ Trójka)
Adam Rapacki w 2007 roku objął stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Funkcję tę pełnił do 2012 roku
Adam Rapacki w 2007 roku objął stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Funkcję tę pełnił do 2012 rokuFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski
''

Generał Adam Rapacki pracę w policji rozpoczął w latach 80. W latach 90. zaczął zajmować się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej, gospodarczej i narkotykowej. - Te grupy miały swoje przełożenia na administrację lokalną, organa ścigania, wymiar sprawiedliwości. Bywało tak, że nawet o kształcie pewnych rozwiązań legislacyjnych decydowały ciemne siły, które na tym zarabiały ogromne pieniądze - przekonywał rozmówca Michała Olszańskiego.

Generał rozpracowywał gang wołomiński i pruszkowski. Przez kilka lat tropił Jeremiasza "Baraninę" Barańskiego - szefa gangu, który zajmował się m.in. przemytem alkoholu. Po 10 latach "Baranina" został zatrzymany.

Gość Trójki mówił w audycji m.in. o tym, jak "połamano" świadka, dzięki któremu wpadł "Baranina", a także jak budowana była nowoczesna policja. Na rynku ukazała się właśnie książka "Niepokorny. Rozmowy z generałem Adamem Rapackim", o której także opowiadaliśmy w "Godzinie prawdy".

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy

Prowadzi: Michał Olszański

Gość: generał Adam Rapacki (policjant, ekspert ds. walki z przestępczością zorganizowaną, odznaczony m.in. Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi)

Data emisji: 12.06.2015

Godzina emisji: 12.05

ei/mk

Czytaj także

Adam Sułowski: cały czas na krawędzi

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 16:20
- Start w tego typu zawodach wycieńcza organizm i to w taki sposób, że się wchodzi po schodach na czworakach. Ale pozwala też doświadczyć emocji, jakich normalnie nie można z siebie wydobyć - mówi Adam Sułowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia ofiar sowieckiego barbarzyństwa

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 15:23
Bohaterem "Godziny prawdy" jest człowiek, który większość życia spędził w USA. Trafił tam po wojennej tułaczce. Wszystko zaczęło się, gdy został wysiedlony przez Rosjan w 1940 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie i kariera Rafała Olbińskiego. Od powojennych gruzów po amerykański szczyt

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 17:58
Światowej sławy malarz, grafik i twórca plakatów urodził się w Kielcach. - Materiałem dla mojej dziecięcej wyobraźni były ruiny po II wojnie światowej - opowiadał w Trójce Rafał Olbiński, którego prace dziś na całym świecie budzą silne emocje.
rozwiń zwiń