Karolina Hamer: niepełnosprawność jest w głowie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 13:30
- Niepełnosprawne są te osoby, które w młodości wiedzą, co chcą zrobić w życiu, a potem rezygnują z pójścia drogą pasji - przyznaje paraolimpijka Karolina Hamer.
Audio
Karolina Hamer i Michał Olszański przed siedzibą Radiowej Trójki
Karolina Hamer i Michał Olszański przed siedzibą Radiowej TrójkiFoto: PR

Mówi, że gen walki wyssała z mlekiem matki, niektórzy twierdzą, że jest bezkompromisową skandalistką, a do tego wszystkiego także multimedalistą.

Karolina Hamer to szesnastokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy w pływaniu oraz laureatka wielu prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Najlepszego Sportowca z niepełnosprawnością ruchową w Polsce oraz Wyróżnienia Komitetu Paraolimpijskiego za łączenie działalności społecznej z uprawianiem sportu.​ 

Zapraszamy do wysłuchania opowieści o niezwykłej woli walki, optymizmie i spełnionych marzeniach, ale też o przeszkodach, ciężkiej pracy i pokonywaniu niepełnosprawności.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi:
Michał Olszański
Gość: Karolina Hamer (paraolimpijka)
Data emisji: 9.10.2015
Godzina emisji: 12.05

fbi

Czytaj także

Słynny polski "klawisz": więźniowie są bezbronni

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 17:00
- Skazani w więzieniu są naprawdę bezbronni. Ale siła fizyczna jest i być musi - uważa pracownik Służby Więziennej pułkownik Krzysztof Olkowicz, ps. Baton.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość, radioaktywne odpady i walka z mafią. Historia rodziny Mancini

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 13:13
Gościem audycji Michała Olszańskiego była Monika Dobrowolska-Mancini, wdowa po włoskim policjancie, który samotnie walczył z włoską mafią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choroba Parkinsona - cichy złodziej życia

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 15:14
- Ta choroba zabiera pewne niuanse z życia; takie, o których nigdy się nie myśli, że może być z nimi kiedyś problem - mówi Wojciech Machajek, którego żonę dotknęła choroba Parkinsona.
rozwiń zwiń