Polak, który zadziwił nawet Feliksa Baumgartnera

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 14:20
Tomasz Kozłowski w 2014 roku wzniósł się balonem na blisko 11 tys. metrów i wyskoczył - z dwoma kolegami - dokonując tym samym rzeczy niezwykłej.
Audio
  • Tomasz Kozłowski o swojej drodze do niezwykłego skoku spadochronowego (Godzina prawdy/Trójka)
Tomasz Kozłowski to psycholog, konsultant, coach, mówca motywacyjny i doświadczony szkoleniowiec, a do tego skoczek spadochronowy (1200+)
Tomasz Kozłowski to psycholog, konsultant, coach, mówca motywacyjny i doświadczony szkoleniowiec, a do tego skoczek spadochronowy (1200+)Foto: arch. pryw. T. Kozłowskiego

To nieoficjalny rekord świata, bo nikt jeszcze z takiej wysokości nie skoczył formacji spadochronowej z balonu. Wyczyn był tak imponujący, że nawet Felix Baumgartner, który wykonał słynny skok ze stratosfery, pogratulował Kozłowskiemu i jego kolegom, nie przebierając przy tym w słowach.

- Nie spodziewałem się, że jest tak duża różnica pomiędzy tym, jak się patrzy przez okno samolotu, a tym, jak się widzi to wszystko na własne oczy. To tak, jakby zobaczyć góry w kinie,  a później wejść w nie, poczuć je jeszcze z wiatrem i słońcem. Poza tym w samolocie nie możemy spojrzeć do góry, obrócić się dookoła i zawiesić w tym mrozie, bo tam jest przecież minus 60 stopni - mówił w Trójce.

W "Godzinie prawdy" Tomasz Kozłowski opowiadał o dzieciństwie i młodości w Bolesławcu na Dolnym Śląsku, o służbie wojskowej i o drodze do niezwykłego skoku. Gość Trójki jest też psychologiem i coachem, dlatego przy okazji opowieści sportowych podpowiadał, jak rodzić sobie z problemami życia codziennego.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi:
Michał Olszański
Gość: Tomasz Kozłowski
Data emisji: 22.01.2016
Godzina emisji: 12.08

ei/mk

Czytaj także

Waldemar i Bartek Marszałek - ojciec i syn, mistrz i uczeń

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 18:10
- Dziękuję ci, mistrzu - zaczyna swoje wzruszające wyznanie Bartek Marszałek. Obaj z ojcem - Waldemarem Marszałkiem - opowiadają w "Godzinie prawdy" o życiu pełnym sportowej pasji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy zatrzymań słynnych polskich mafiosów

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 14:30
- Miałem doskonałe źródło informacji - przyznaje były policjant Piotr Wróbel, który walczył z najsłynniejszymi mafiami w Polsce. W Trójce zdradza kulisy skutecznych akcji policyjnych sprzed lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Majewski: mówili, że zwariowałem

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 14:05
- Nie poszedłem na studia filmowe, bo rodzice powiedzieli: "Chyba zwariowałeś! Ile się w Polsce robi filmów? Dwa, cztery rocznie? Myślisz, że akurat ty będziesz je robił?" - wspomina reżyser Janusz Majewski.
rozwiń zwiń