Łopacińscy po podróży dookoła świata. "Jesteśmy mocni sobą"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 17:50
- Poznawaliśmy świat nie z punkt widzenia kurortu, hotelu czy luksusów, tylko tak jak zwykły mieszkaniec. Mieszkając u ludzi podglądaliśmy, jak oni żyją - opowiada Wojciech Łopaciński.
Audio
  • Rodzina Łopacińskich opowiada o tym, jak zdobyli po pierwszy raz w życiu wulkan, zobaczyli wieloryba, lodowiec, lwa morskiego i pustynię (Godzina prawdy/ Trójka)
Rodzina Łopacińskich przekroczyła 60 granic i przejechała 114 tys. kilometrów. Jak sami mówią, po podróży są  mocni sobą, czego życzą też innym
Rodzina Łopacińskich przekroczyła 60 granic i przejechała 114 tys. kilometrów. Jak sami mówią, po podróży są " mocni sobą", czego życzą też innymFoto: lopacinskichswiat.pl

Marzenia o dalekiej wyprawie ma wiele osób na całym świecie, jednak mało kto decyduje się je zrealizować. Rodzina Łopacińskich postanowiła spędzić ze sobą więcej czasu i przez rok poznawać świat z bliska, ucząc się go w czasie podróży. Dwa i pół razy okrążyli Kulę Ziemską, odwiedzili ponad 40 krajów i – przede wszystkim – byli razem przez 393 dni.

- Gdy wjechaliśmy do Gwatemali, wszyscy nam opowiadali, że w Belize nas okradną i zabiją. Potem to samo słyszeliśmy w Belize o Meksyku, a w Meksyku o Hondurasie, itd. Wszędzie ludzie mówili, że nie możemy jechać do kolejnego państwa, bo tam wszystko jest złe i coś nam się na pewno stanie, a dotarliśmy do Hondurasu, najniebezpieczniejszego kraju na świecie - opowiada Wojtek, syn Łopacińskich.

Goście Michała Olszańskiego opowiadali o najczęstszych powodach kłótni w czasie podróży i największych zaskoczeniach na trasie. Mówili również, jak można się cieszyć obecnością najbliższych przez cały rok i w czym pomogła, a co utrudniała spontaniczność. Jak podróżuje się po Ameryce Łacińskiej bez znajomości hiszpańskiego? Dlaczego wiele osób polecało przed wyjazdem przefarbować włosy córki Łopacińskich? Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy - wydanie specjalne

Prowadzi: Michał Olszański

Goście: rodzina Łopacińskich: Wojciech, Eliza, Łucja, Wojciech (rodzina, która odbyła podróż dookoła świata w latach 2014-2015, autorzy bloga www.lopacinskichswiat.pl)

Data emisji: 15.08.2016

Godzina emisji: 12.07

sm/ei

 

Czytaj także

Grażyny Dobroń niezbędnik urlopowy

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 23:00
- Wybieram się w Karkonosze. Od kilku lat kiedy idę w góry, biorę ze sobą... cebulę - przyznała dziennikarka Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ameryka Łacińska w tandemie, Nepal oraz Czukocja

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 18:47
Joanna Nowak od ponad 2 lat podróżuje po Ameryce Łacińskiej. Porusza się różnymi środkami transportu, a przy sobie ma plecak oraz córkę, Gaję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z córką i plecakiem w podróży przez Amerykę Łacińską

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 11:20
- Cały czas patrzę na swoją podróż jak na włóczęgę - mówi Joanna Nowak, która od ponad dwóch lat z córką Gają i plecakiem podróżuje przez Amerykę Łacińską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego istnieją wielkie sojusze lotnicze?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 23:24
Światowe niebo jest podzielone pomiędzy trzech wielkich graczy. Ale przecież na świcie działa kilkadziesiąt dużych i wielokrotnie więcej małych linii lotniczych.
rozwiń zwiń