X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łopacińscy po podróży dookoła świata. "Jesteśmy mocni sobą"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 17:50
- Poznawaliśmy świat nie z punkt widzenia kurortu, hotelu czy luksusów, tylko tak jak zwykły mieszkaniec. Mieszkając u ludzi podglądaliśmy, jak oni żyją - opowiada Wojciech Łopaciński.
Audio
  • Rodzina Łopacińskich opowiada o tym, jak zdobyli po pierwszy raz w życiu wulkan, zobaczyli wieloryba, lodowiec, lwa morskiego i pustynię (Godzina prawdy/ Trójka)
Rodzina Łopacińskich przekroczyła 60 granic i przejechała 114 tys. kilometrów. Jak sami mówią, po podróży są  mocni sobą, czego życzą też innym
Rodzina Łopacińskich przekroczyła 60 granic i przejechała 114 tys. kilometrów. Jak sami mówią, po podróży są " mocni sobą", czego życzą też innymFoto: lopacinskichswiat.pl

Marzenia o dalekiej wyprawie ma wiele osób na całym świecie, jednak mało kto decyduje się je zrealizować. Rodzina Łopacińskich postanowiła spędzić ze sobą więcej czasu i przez rok poznawać świat z bliska, ucząc się go w czasie podróży. Dwa i pół razy okrążyli Kulę Ziemską, odwiedzili ponad 40 krajów i – przede wszystkim – byli razem przez 393 dni.

- Gdy wjechaliśmy do Gwatemali, wszyscy nam opowiadali, że w Belize nas okradną i zabiją. Potem to samo słyszeliśmy w Belize o Meksyku, a w Meksyku o Hondurasie, itd. Wszędzie ludzie mówili, że nie możemy jechać do kolejnego państwa, bo tam wszystko jest złe i coś nam się na pewno stanie, a dotarliśmy do Hondurasu, najniebezpieczniejszego kraju na świecie - opowiada Wojtek, syn Łopacińskich.

Goście Michała Olszańskiego opowiadali o najczęstszych powodach kłótni w czasie podróży i największych zaskoczeniach na trasie. Mówili również, jak można się cieszyć obecnością najbliższych przez cały rok i w czym pomogła, a co utrudniała spontaniczność. Jak podróżuje się po Ameryce Łacińskiej bez znajomości hiszpańskiego? Dlaczego wiele osób polecało przed wyjazdem przefarbować włosy córki Łopacińskich? Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy - wydanie specjalne

Prowadzi: Michał Olszański

Goście: rodzina Łopacińskich: Wojciech, Eliza, Łucja, Wojciech (rodzina, która odbyła podróż dookoła świata w latach 2014-2015, autorzy bloga www.lopacinskichswiat.pl)

Data emisji: 15.08.2016

Godzina emisji: 12.07

sm/ei

 

Czytaj także

Grażyny Dobroń niezbędnik urlopowy

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 23:00
- Wybieram się w Karkonosze. Od kilku lat kiedy idę w góry, biorę ze sobą... cebulę - przyznała dziennikarka Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ameryka Łacińska w tandemie, Nepal oraz Czukocja

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 18:47
Joanna Nowak od ponad 2 lat podróżuje po Ameryce Łacińskiej. Porusza się różnymi środkami transportu, a przy sobie ma plecak oraz córkę, Gaję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z córką i plecakiem w podróży przez Amerykę Łacińską

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 11:20
- Cały czas patrzę na swoją podróż jak na włóczęgę - mówi Joanna Nowak, która od ponad dwóch lat z córką Gają i plecakiem podróżuje przez Amerykę Łacińską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego istnieją wielkie sojusze lotnicze?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 23:24
Światowe niebo jest podzielone pomiędzy trzech wielkich graczy. Ale przecież na świcie działa kilkadziesiąt dużych i wielokrotnie więcej małych linii lotniczych.
rozwiń zwiń