X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie po wypadku. "Nauczmy się doceniać małe rzeczy"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 17:22
- Wydaje mi się, że bardzo ważne jest to, by doceniać małe rzeczy, nawet te najmniejsze i żyć bez oczekiwań, brać życie takim, jakim jest. Mieć więcej zrozumienia dla siebie i innych - mówi fizjoterapeutka Beata Jałocha.
Audio
  • Jak nauczyć się siebie na nowo po wypadku? Przejmująca historia Beaty Jałochy (Godzina prawdy/ Trójka)
Historię Beaty zna cała Polska. W 2013 roku na dziewczynę, z zawodu fizjoterapeutkę, spadł mężczyzna, który wyskoczył z siódmego piętra. Kobieta została ciężko ranna, ma przerwany rdzeń kręgowy i nie może chodzić
Historię Beaty zna cała Polska. W 2013 roku na dziewczynę, z zawodu fizjoterapeutkę, spadł mężczyzna, który wyskoczył z siódmego piętra. Kobieta została ciężko ranna, ma przerwany rdzeń kręgowy i nie może chodzićFoto: PAP/Marcin Obara

Jak przyznaje rozmówczyni Michała Olszańskiego, udało jej się dość szybko wypracować samodzielność i nauczyć się wykonywania wszystkich czynności na nowo. Znacznie więcej pracy zajęło zaś oswojenie się z traumą po wypadku. - To, co wydaje mi się najtrudniejsze i najważniejsze, to coś, co trzeba przepracować w głowie. Jeżeli człowiek zaczyna myśleć w sposób negatywny, to może w tym utknąć, a ja wciąż jeszcze mam te ograniczenia i bardzo dużo zależy od tego, z jakimi ludźmi przebywam - opowiada Beata Jałocha.

Gość Trójki mówi o tym, jak zmienia się w Polsce podejście do osób na wózku, jakie wyzwania wciąż stoją przed nami i co może być nadzieją, gdy wydaje się, że nadziei już nie ma. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: Michał Olszański
Gość: Beata Jałocha (fizjoterapeutka)
Data emisji: 16.09.2015
Godzina emisji: 12.08

sm/fbi

Czytaj także

Życie po amputacji. Jak nie stracić apetytu na nowe wyzwania?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 19:21
- Odnalazłem siłę w sporcie i powróciłem do dawnego trybu pacy, robiąc nawet dużo więcej niż dawniej. Apetyt na życie wciąż narasta - opowiada niepełnosprawny sportowiec, Rafał Gręźlikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nierozważny skok do wody oznacza kalectwo

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 19:07
Mija już 21 lat, od kiedy Fundacja Integracja prowadzi kampanię społeczną "Płytka wyobraźnia to kalectwo".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Gręźlikowski - od załamania do spełnienia

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 19:35
- Jedyne, co mi jest potrzebne, to żeby nieustannie posiadać jakieś cele - mówi Rafał Gręźlikowski, podróżnik i zapalony rowerzysta, który realizuje swoje marzenia mimo choroby, przez którą stracił nogę.
rozwiń zwiń