Życie po wypadku. "Nauczmy się doceniać małe rzeczy"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 17:22
- Wydaje mi się, że bardzo ważne jest to, by doceniać małe rzeczy, nawet te najmniejsze i żyć bez oczekiwań, brać życie takim, jakim jest. Mieć więcej zrozumienia dla siebie i innych - mówi fizjoterapeutka Beata Jałocha.
Audio
  • Jak nauczyć się siebie na nowo po wypadku? Przejmująca historia Beaty Jałochy (Godzina prawdy/ Trójka)
Historię Beaty zna cała Polska. W 2013 roku na dziewczynę, z zawodu fizjoterapeutkę, spadł mężczyzna, który wyskoczył z siódmego piętra. Kobieta została ciężko ranna, ma przerwany rdzeń kręgowy i nie może chodzić
Historię Beaty zna cała Polska. W 2013 roku na dziewczynę, z zawodu fizjoterapeutkę, spadł mężczyzna, który wyskoczył z siódmego piętra. Kobieta została ciężko ranna, ma przerwany rdzeń kręgowy i nie może chodzićFoto: PAP/Marcin Obara

Jak przyznaje rozmówczyni Michała Olszańskiego, udało jej się dość szybko wypracować samodzielność i nauczyć się wykonywania wszystkich czynności na nowo. Znacznie więcej pracy zajęło zaś oswojenie się z traumą po wypadku. - To, co wydaje mi się najtrudniejsze i najważniejsze, to coś, co trzeba przepracować w głowie. Jeżeli człowiek zaczyna myśleć w sposób negatywny, to może w tym utknąć, a ja wciąż jeszcze mam te ograniczenia i bardzo dużo zależy od tego, z jakimi ludźmi przebywam - opowiada Beata Jałocha.

Gość Trójki mówi o tym, jak zmienia się w Polsce podejście do osób na wózku, jakie wyzwania wciąż stoją przed nami i co może być nadzieją, gdy wydaje się, że nadziei już nie ma. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: Michał Olszański
Gość: Beata Jałocha (fizjoterapeutka)
Data emisji: 16.09.2015
Godzina emisji: 12.08

sm/fbi

Czytaj także

Życie po amputacji. Jak nie stracić apetytu na nowe wyzwania?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 19:21
- Odnalazłem siłę w sporcie i powróciłem do dawnego trybu pacy, robiąc nawet dużo więcej niż dawniej. Apetyt na życie wciąż narasta - opowiada niepełnosprawny sportowiec, Rafał Gręźlikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nierozważny skok do wody oznacza kalectwo

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 19:07
Mija już 21 lat, od kiedy Fundacja Integracja prowadzi kampanię społeczną "Płytka wyobraźnia to kalectwo".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Gręźlikowski - od załamania do spełnienia

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 19:35
- Jedyne, co mi jest potrzebne, to żeby nieustannie posiadać jakieś cele - mówi Rafał Gręźlikowski, podróżnik i zapalony rowerzysta, który realizuje swoje marzenia mimo choroby, przez którą stracił nogę.
rozwiń zwiń