Zofia Klepacka: nie muszę stać przy garach

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 14:49
Jej żywiołami są wiatr i woda. Gościem Michała Olszańskiego była dziewczyna, która sama mówi: im cięższe warunki, tym lepiej.
Audio
  • Michał Olszański rozmawia z Zofią Klepacką (Godzina prawdy/Trójka)
Zofia Klepacka
Zofia KlepackaFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Swoje życie poświęciła windsurfingowi i odniosła ogromny sukces. Zofia Klepacka jest medalistką olimpijską, czterokrotnie zdobyła mistrzostwo świata w kategorii juniorek oraz wielokrotną mistrzynią Polski. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci.

- Mam wszystko poukładane. Marysię odprowadzam do przedszkola, Mania do szkoły. Wtedy mam czas na trening. Po zajęciach odbieram dzieci. Zazwyczaj wspólnie jemy obiad. Pomaga mi mój partner Michał i mój tata. Nawet ugotuje, więc ja nie muszę przy garach siedzieć. Rodzina wie, że kocham ten sport. Cieszą się, że zdobywam medale nie tylko dla nich, ale też dla Polski - mówi zawodniczka.

Zofia Klepacka opowiedziała Michałowi Olszańskiemu o tym, jak wyglądała jej droga na szczyt. Nie zawsze było łatwo, szczególnie trudna sytuacja spotkała ją już przed igrzyskami w Londynie, kiedy musiała walczyć o to, by jej syn, którego mąż zabrał do Argentyny, mógł wrócić z nią do kraju. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji!

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: Michał Olszański
Gość: Zofia Klepacka (sportsmenka)
Data emisji: 14.10.2015
Godzina emisji: 12.08

mp/mk

Czytaj także

Była sanitariuszka: nie płakaliśmy, bo nie było na to czasu

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 18:35
- Gdy miałam 14 lat, w ciągu dwóch lat przeszłam szkołę konspiracji, łącznie z posługiwaniem się bronią. Stałam się drużynową i ważnym elementem naszego oddziału - mówi Barbara Żugajewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marika, czyli pewien rodzaj marki

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 14:40
- Za moim pseudonimem stoi dorobek artystyczny, kilka płyt, występy telewizyjne. To już pewien rodzaj marki - opowiada Marta Kosakowska, czyli Marika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

70 lat i tysiące skoków. Niezwykła pasja płk. Niewęgłowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 16:11
Janusz Niewęgłowski to wojskowy lekarz laryngolog, w stopniu pułkownika. Ma ponad 70 lat i wielką pasję, o której opowiedział Michałowi Olszańskiemu.
rozwiń zwiń