Na hulajnodze i stopem przez świat. "Podróż tworzą ludzie"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 17:52
- Historie i przygody w podróży tworzą ludzie. Oczywiście są atrakcje i różne zabytki, ale bez ludzi to wszystko traci sens - mówi podróżnik, Tomasz Jakimiuk.
Audio
  • Tomasz Jakimiuk, chłopak z Siemiatycz, opowiada o swoich podróżach po całym świecie (Godzina prawdy/ Trójka)
Tomasz Jakimiuk dotarł z Podlasia do Meksyku m.in. autostopem i jachtostopem
Tomasz Jakimiuk dotarł z Podlasia do Meksyku m.in. autostopem i jachtostopemFoto: archiwum Tomasza Jakimiuka/jaktodaleko.pl

Tomasz Jakimiuk nie ukrywa, że ma apetyt na świat i nieustannie chciałby go poznawać, podróżując po nim. Udało mu się dojechać autostopem z Podlasia… do Meksyku. Na Daleki Wschód wybrał się natomiast po opowieści dotyczącej stuletniego jajka. - Zaintrygowało mnie to i postanowiłem pojechać do Chin, by zobaczyć, jak to wygląda. Na pewno będę pamiętał do końca życia zapach tych jaj i ich smak - opowiada podróżnik.

W czasie wyprawy po wschodnich krajach nieustająco rekonstruował stereotypy, przekonywał się o niezwykłej ludzkiej gościnności oraz dobrym stosunku naszych sąsiadów do Polaków. Śpiąc pod namiotem w tajdze obawiał się niedźwiedzi, choć nic złego nigdy go nie spotkało. - Ktoś mi kiedyś powiedział, że jak pojadę na wschód, to nie odczuję, że jestem w innym kraju. Ja się tam czułem jak w domu - mówi.

archiwum Tomasza Jakimiuka/jaktodaleko.pl archiwum Tomasza Jakimiuka/jaktodaleko.pl

Autostopem, jachtem i hulajnogą - Tomasz Jakimiuk próbował różnych środków transportu. Hulajnoga przydała mu się przy pokonywaniu wzniesień i… w noszeniu plecaka. W jakich najbardziej niezwykłych miejscach spał? Kogo spotykał na swojej drodze? O tym więcej w rozmowie z niezwykłym gościem.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: Michał Olszański
Gość: Tomasz Jakimiuk (podróżnik z Siemiatycz)
Data emisji: 9.12.2016
Godzina emisji: 12.08

sm/fbi

Czytaj także

Polak, którego pociągała wolność. Wybrał Zanzibar

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 15:30
Podróże zawsze były dla niego ważne. Co roku chciał spędzać minimum dwa miesiące poza domem. - I to mi się zawsze udawało - przyznaje Jerzy Wiński, który dostosował życie zawodowe do swojej pasji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łopacińscy po podróży dookoła świata. "Jesteśmy mocni sobą"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 17:50
- Poznawaliśmy świat nie z punkt widzenia kurortu, hotelu czy luksusów, tylko tak jak zwykły mieszkaniec. Mieszkając u ludzi podglądaliśmy, jak oni żyją - opowiada Wojciech Łopaciński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pojechał do Indii żeby pomagać bezdomnym... psom

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 12:55
Gościem "Audycji pod-Różnej" był lekarz weterynarii Paweł Rabiega, który kilka dni temu wrócił z Indii, gdzie jako ochotnik pomagał bezdomnym psom.
rozwiń zwiń