X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mietek Szcześniak: nie oceniaj człowieka, póki nie poznasz jego pieśni

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 18:38
- Prababcia Konstancja mówiła, bym nigdy nie oceniał człowieka, póki nie nauczę się jego pieśni, bo wtedy będę zupełnie inaczej patrzył na niego - mówi artysta, Mietek Szcześniak.
Audio
  • Mietek Szcześniak opowiada o rodzinnym domu, miłości do muzyki, najważniejszych dla niego wartościach w życiu i tym, czego sobie życzy na święta (Godzina prawdy/Trójka)
Mieczysław Szcześniak, wokalista i autor tekstów
Mieczysław Szcześniak, wokalista i autor tekstówFoto: Polskie Radio

Za największy artystyczny sukces Mietek Szcześniak uważa zamieszkanie w wyobraźni słuchaczy, to, by zagościć w ich głowie i sercu. - To szczęście mi się zdarzyło i jeśli miałbym mówić o jakimkolwiek sukcesie w moim życiu, to jest nim publiczność. Pomimo tego, że w mediach nie za często goszczę, to gram regularnie kilka koncertów miesięcznie i mam stałą publikę - opowiada wokalista.

Artysta w swojej codziennej pracy chce przywrócić słowom ich znaczenie, odświeżyć dawno zapomniane nuty i melodie. Zdaniem gościa Trójki w biegnącym i krzyczącym dzisiejszym świecie wciąż jest miejsce na prostotę i prostolinijność. - Wydaje mi się, że nie ma lepszej rzeczy, niż wykorzystać inteligencję i wrażliwość, by prostolinijnie opowiadać i próbować tak żyć - podkreśla Mietek Szcześniak.

Nasz świąteczny gość opowiada o rodzinnym domu w Kaliszu, radości śpiewania, którą ma po babci Zosi, Kresach, skąd pochodzi jego rodzina i szacunku, będącym bardzo ważną wartością w stosunkach z bliskimi. Czego życzy sobie artysta? W co wierzy? Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: Michał Olszański
Gość: Mietek Szcześniak (wokalista, kompozytor, autor tekstów)
Data emisji: 23.12.2016
Godzina emisji: 12.07

sm/mp

Czytaj także

Szcześniak i Herdzin z wyjątkowymi piosenkami (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2016 21:00
Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin wystąpili w Trójce z repertuarem ze wspólnie stworzonego, wyjątkowego albumu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bob Dylan pierwszy raz w takim wydaniu po polsku

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 20:12
- Istotne jest dla mnie, by złapać pewien obraz, który wynika z piosenki i jeśli utwór nie poddaje się tłumaczeniu dosłownemu, to wtedy wypatruję idei, która jej przyświeca i staram się to odtworzyć po polsku - opowiada tłumacz piosenek Boba Dylana, Filip Łobodziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mietek Szcześniak: to jedna z najtrudniejszych moich płyt

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 14:27
Na rynku ukazał się właśnie krążek "Nierówni", który zawiera utwory oparte na tekstach księdza Jana Twardowskiego. O pomyśle na płytę i jej nagrywaniu Mietek Szcześniak opowiedział Markowi Niedźwieckiemu.
rozwiń zwiń