X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Choroba to jedna z lepszych rzeczy, które mnie spotkały"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:40
- Wcześniej moje życie było bardzo rozbiegane, trochę jak na karuzeli, w ogromnym pędzie. Sześć lat temu nastąpił poważny zwrot, wszystko się zmieniło. Motorem do zmian była moja choroba - mówiła Michałowi Olszańskiemu Sylwia Zarzycka.
Audio
  • "Choroba - jedna z lepszych rzeczy, która mnie spotkała" (Godzina prawdy/Trójka)
Najpierw zadawałam sobie pytanie, dlaczego choroba przytrafiła się właśnie mi. Potem zastanowiłam się: a niby dlaczego nie ja? Czy jestem kimś wyjątkowym?
"Najpierw zadawałam sobie pytanie, dlaczego choroba przytrafiła się właśnie mi. Potem zastanowiłam się: a niby dlaczego nie ja? Czy jestem kimś wyjątkowym?" Foto: Z archiwum Sylwii Zarzyckiej/Olga Nakielska

Sylwia Zarzycka prowadzi kancelarię prawną, jest mamą i prezesem Fundacji Między Niebem a Ziemią, która pomaga bardzo chorym dzieciom. Bohaterka "Godziny prawdy" ceni sobie dziś równowagę między wszystkimi dziedzinami swojego życia, ale nie zawsze tak było.

Kiedy poważnie zachorowała na raka, bardzo się przestraszyła. Nie potrafiła jednak zwolnić tempa, poddawała się chemioterapii i jednocześnie pracowała. Dziś, po sześciu latach od diagnozy, na wszystko patrzy już inaczej.

- Choroba była jedną z najlepszych rzeczy w życiu, które mnie spotkały. Dziś w moim życiu ciągle jeszcze zachodzą zmiany w podejściu do tego, co się dookoła dzieje - przyznaje.

Co jest dziś dla Sylwii Zarzyckiej najważniejsze? Mówi o tym w audycji. Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi:
Michał Olszański
Gość: Sylwia Zarzycka (prezes Fundacji Między Niebem a Ziemią)

Data emisji: 17.02.2017
Godzina emisji: 12.08

fbi/mk

Czytaj także

Agata Wojtko - bohaterka dnia powszedniego w walce z Alzheimerem

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 19:20
- Choroby, które wpływają na umysłowość i emocje, są chyba jednymi z najtrudniejszych zarówno dla cierpiących na nie, jak i dla rodziny - mówiła w Trójce Agata Wojtko, która pomaga osobom z chorobą Alzheimera oraz ich bliskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chciałabym zapalić znicz na grobie mojego dawcy"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 18:50
- Wiem tylko tyle, że otrzymałam serce od mężczyzny i że jest ono ode mnie o rok starsze - mówi Adriana Szklarz, która przeszła przeszczep serca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dojść do siebie po wygranej walce z rakiem?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 13:35
Psychiatrzy porównują osobę, która wygrała walkę z nowotworem do żołnierza, który wraca z misji wojennej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie po wypadku. "Nauczmy się doceniać małe rzeczy"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 17:22
- Wydaje mi się, że bardzo ważne jest to, by doceniać małe rzeczy, nawet te najmniejsze i żyć bez oczekiwań, brać życie takim, jakim jest. Mieć więcej zrozumienia dla siebie i innych - mówi fizjoterapeutka Beata Jałocha.
rozwiń zwiń