X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Srebro polskich piłkarzy w Barcelonie. Marek Koźmiński: to było apogeum tej drużyny

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 13:59
- Mieliśmy naprzeciwko siebie wielką Hiszpanię. Z perspektywy czasu trzeba powiedzieć, że osiągnęliśmy maksimum - tak o drugim miejscu na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie mówił Marek Koźmiński.
Audio
  • Marek Koźmiński o piłkarskich sukcesach i porażkach (Godzina prawdy/Trójka)
Marek Koźmiński
Marek KoźmińskiFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

Ćwierć wieku temu - 8 sierpnia 1992 r. - polscy piłkarze wywalczyli srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie. W finale przegrali z Hiszpanią 2:3. Trzeciego gola biało-czerwoni stracili w 90. minucie.

Marek Koźmiński wspominał, że podczas tamtego turnieju drużyna z dnia na dzień była coraz silniejsza, wykreowała kilka gwiazd, ale przede wszystkim tworzyła monolit. - To była drużyna-rodzina, na czele której stał ojciec-trener Janusz Wójcik. Gonił nas do pracy, czasami bardzo ostro. Wtedy to było skuteczne - opowiadał były reprezentant Polski.

Gość Trójki tłumaczył, że spotkanie z Hiszpanią miało kilka odsłon. - Pierwsza to było wejście w mecz, następnie moment, gdy kontrolujemy grę i prowadzimy, potem oni przejmują pałeczkę i końcowe, kluczowe 3-4 minuty. Niewiele brakowało, żeby była dogrywka - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Marek Koźmiński opowiadał również o nieudanych dla Polski mistrzostwach świata w Korei Południowej, okresie gry we Włoszech, a także pracy w PZPN.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi:
Michał Olszański
Gość: Marek Koźmiński (były reprezentant Polski, wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych)
Data emisji: 21.04.2017
Godzina emisji: 12.08

mr/mk

Czytaj także

Adam Bielecki: nie jestem maszyną

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 13:00
- Zyskałem przydomek "Maszyna". Bardzo nie lubię tego określenia, bo mam poczucie, że ono mnie dehumanizuje. Przecież zarówno wartości estetyczne, jak i międzyludzkie są dla mnie bardzo ważne w trakcie wspinania się - mówi polski himalaista Adam Bielecki.
rozwiń zwiń