X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ks. Jacek Stryczek: biznes zaczyna się od miłości

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 16:55
- Istnieje mądra pomoc i głupia pomoc. Głupia polega na tym, że im więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Wydaje mi się, że nasze państwo wciąż w wielu miejscach pielęgnuje głupią pomoc, w wyniku czego istnieją enklawy ludzi, którzy nauczyli się żyć z tego, że wyglądają na biednych - uważa ks. Jacek Stryczek.
Audio
  • Ks. Jacek Stryczek o zarabianiu, bogactwie i biedzie (Godzina prawdy/Trójka)
Ks. Jacek Stryczek
Ks. Jacek StryczekFoto: PAP/Jacek Turczyk

Gościem Trójki w piątkowe popołudnie był jeden z bardziej wyrazistych kapłanów, duszpasterz ludzi biznesu i małopolskiego wolontariatu oraz szef Stowarzyszenia Wiosna - organizatora akcji Szlachetna Paczka. To ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Ksiądz Jacek Stryczek opowiedział w audycji m.in. o swoim postrzeganiu biedy i bogactwa oraz o nierównościach społecznych w Polsce. Tłumaczył, czym według niego powinno być zarabianie pieniędzy.

- Musimy tak pracować nad sobą, żeby to, co potrafimy, stanowiło dla innych wartość, za którą chcą zapłacić. Tego bym chciał nauczyć Polaków. Większości ludzi zależy po prostu na zarabianiu pieniędzy, a to nikogo nie interesuje. Należy się zastanowić nad tym, co możemy zaoferować innym, co jest dla nich ważne i za co chcieliby zapłacić. Biznes zaczyna się od postawy miłości, bo miłość polega na tym, że zastanawiamy się, jakie ktoś ma potrzeby i potem chcemy na nie odpowiedzieć - mówił w rozmowie z Michałem Olszańskim.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi:
Michał Olszański
Gość: ks. Jacek Stryczek (kapłan, pomysłodawca akcji Szlachetna Paczka)
Data emisji: 12.05.2017
Godzina emisji: 12.08

fbi/mk

Czytaj także

Ksiądz Gołębiak: pomagamy młodym ludziom wybrać dobrze

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 15:47
To historia o powołaniu i wychowaniu, o życiu i pracy. W "Godzinie prawdy" swoją historię opowiada ksiądz Adam Gołębiak z zakonu orionistów, który pracuje w Centrum Edukacyjnym Trampolina, w podwarszawskim Aninie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Majewska - dzięki niej afrykańskie sieroty mają dom

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 13:10
- Rocznie znajdujemy kilkaset porzuconych niemowląt - mówi Marta Majewska, młoda Polka, która postanowiła założyć w Afryce dom dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryka Szczepanowska o zakładzie dla dzieci w Piszkowicach: pamiętam łzy w oczach

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 15:00
- Pomagając, powinniśmy zrobić wszystko, by nie upokarzać ludzi. Nie możemy dawać jałmużny, to jest nieprzyzwoitość - mówi Henryka Szczepanowska, która wspiera znany słuchaczom Trójki Zakład Leczniczo-Opiekuńczy dla Dzieci w Piszkowicach.
rozwiń zwiń