X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anioły w Demokratycznej Republice Konga

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 16:00
Agnieszka Gugała ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów od 13 lat posługuje na misji w Rwandzie i Demokratycznej Republice Konga. Z czym mierzy się każdego dnia?
Audio
  • Anioły w Demokratycznej Republice Konga (Godzina prawdy/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Anca Dumitrache/shutterstock.com

– W Afryce mamy takie placówki, których przed nami nie chciało wziąć żadne zgromadzenie – mówiła w Trójce siostra Agnieszka. To miejsca mało bezpieczne, z trudnym dostępem, bez prądu. Woda jest tam skarbem, o który naprawdę trzeba dbać.

Pomimo nieustannego ryzyka i niedogodności, których doświadcza, wspólnie z siostrami prowadzi szpital i szkołę. To nie wszystko! Organizują nawet rozgrywki sportowe między plemionami.  Patrząc na młodych ludzi, którzy niestety po każdej wojnie są coraz bardziej zdemoralizowani, uznałam, że przez sport można ich ściągnąć bliżej boiska i robić z nimi coś konstruktywnego. To daje nadzieję, bo przez młodzież można zmienić ten kraj  opowiadała o swojej misji.

Siostra Agnieszka opowiadała m.in. o życiu mieszkańców i niskim poziomie edukacji, ale też wielkim poświęceniu lekarzy. W jaki sposób można wspomóc siostry? Skąd tyle radości w opowieściach gościa Michała Olszańskiego? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi:
Michał Olszański
Gość: Agnieszka Gugała (siostra od Aniołów)
Data emisji: 22.09.2017
Godzina emisji: 12.08

czaj/iwo

 

Czytaj także

Podnieść się, by nieść nadzieję innym

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 14:00
Oto historia Hieronima Włodarskiego. Człowieka, który przez uzależnienie zmarnował swoje możliwości i karierę. Dostał jednak drugą szansę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Boreyko: jestem swoim największym krytykiem

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 22:32
–  Tylko ja po koncercie mogę powiedzieć, czy był on dobry, czy zły. Gdy krytycy po tym samym wydarzeniu napiszą pozytywne opinie, a ja nie będę zadowolony, to raczej uwierzę sobie, a nie im – mówi dyrygent Andrzej Boreyko.
rozwiń zwiń