X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Dowbor: dziennikarstwo to pomaganie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 14:00
W tej audycji od czasu do czasu pojawiają się osoby znane i lubiane. Tak było również w tym przypadku. Gościem "Godziny prawdy" była Katarzyna Dowbor.
Audio
  • Katarzyna Dowbor: dziennikarstwo to pomaganie (Godzina prawdy/Trójka)
Katarzyna Dowbor
Katarzyna DowborFoto: Andrzej Rybczyński/PAP

Oryginalna uroda, burza rudych włosów i niepodrabialny głos – to charakterystyczne cechy Katarzyny Dowbor. Popularna prezenterka od lat gości na ekranach telewizorów. Kojarzy ją kilka pokoleń telewidzów.

– To, jak wyglądam, przysparzało mi kłopotów w szkole podstawowej. Wiadomo: piegi, rude włosy. No, ale już w liceum działało to na moją korzyść – żartuje Katarzyna Dowbor. – Choć podstawówka była horrorem, nauczyła mnie, że jak się upada, to trzeba wstać i iść dalej. Ta maksyma przyświecała mi przez całe moje późniejsze życie – dodaje.

Co planuje teraz? – Kończę pracę, bo jestem w tym zawodzie już 34 lata. W pewnym momencie, gdy człowiek dorośnie, czuje się mądrzejszy życiowo. Kiedy osiągnie się określony wiek, to w dziennikarstwie nie jest już interesujące pokazywanie się, wyglądanie pięknie, tylko to, żeby móc zrobić coś dobrego. Już na studiach mówili nam: po pierwsze nie szkodzić, a po drugie, robić coś, co może pomóc innym – podsumowuje dziennikarka.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy, w której rozmówczyni Michała Olszańskiego mówiła także o swoim życiu prywatnym.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański
Gość: Katarzyna Dowbor (dziennikarka, prezenterka telewizyjna)
Data emisji: 10.11.2017
Godzina emisji: 12.07

ml/mk

Czytaj także

Ks. Jacek Stryczek: biznes zaczyna się od miłości

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 16:55
- Istnieje mądra pomoc i głupia pomoc. Głupia polega na tym, że im więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Wydaje mi się, że nasze państwo wciąż w wielu miejscach pielęgnuje głupią pomoc, w wyniku czego istnieją enklawy ludzi, którzy nauczyli się żyć z tego, że wyglądają na biednych - uważa ks. Jacek Stryczek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Błaszczyk. Wybudzanie nadziei

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 10:01
Kiedy się podpisuje, obok rysuje kwiatek stokrotki. I choć przeżyła wiele traumatycznych chwil to wciąż walczy o to, aby nie zatracić w sobie wrażliwości dziecka. Gościem audycji "Myślidziecka 3/5/7" była aktorka i piosenkarka, Ewa Błaszczyk.
rozwiń zwiń