Marek Kościkiewicz: uważam, że jeszcze zagram na scenie z Andrzejem Krzywym

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 17:17
– Mam nadzieję, że zdrowy rozsądek zwycięży i że z Andrzejem Krzywym będziemy w stanie rozmawiać – powiedział w radiowej Trójce Marek Kościkiewicz.
Audio
  • Marek Kościkiewicz o życiu zawodowym i prywatnym (Godzina prawdy/Trójka)
Muzyk Marek Kościkiewicz
Muzyk Marek KościkiewiczFoto: PAP/TVP/Ireneusz Sobieszczuk

xx 

Gość "Godziny prawdy" swoją muzyczną podróż rozpoczął w zespole dziecięco-młodzieżowym Gawęda. Pierwsze próby stworzenia grupy rockowej podejmował w warszawskim Domu Kultury na Łowickiej. W 1984 roku powstało De Mono.

Trzy lata później skrystalizował się skład zespołu, który wówczas tworzyli: Marek Kościkiewicz, Piotr Kubiaczyk, Dariusz Krupicz, Jacek Perkowski, Robert Chojnacki i Andrzej Krzywy.  Graliśmy dla przyjemności. Okazało się, że piosenki z naszej pierwszej płyty, przede wszystkim "Kochać inaczej", trafiły do radia. Posypały się propozycje  wspominał rozmówca Michała Olszańskiego.

W poniedziałek (4.12) w warszawskim Palladium odbędzie się koncert z okazji 30-lecia działalności De Mono.  Nie będzie to celebrowane w takim stopniu, w jakim bym chciał. W naszym zespole były pęknięcia. Te rany jeszcze się nie zabliźniły, przed sądem toczy się proces  przypomniał muzyk.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania, w którym Marek Kościkiewicz opowiedział o różnych kolejach losu zespołu De Mono i o swoich najnowszych piosenkach zebranych na płycie "Enter", których również można posłuchać w audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański
Gość: Marek Kościkiewicz (lider zespołu De Mono)
Data emisji: 1.12.2017
Godzina emisji: 12.08

kk/gs

Czytaj także

Katarzyna Dowbor: dziennikarstwo to pomaganie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 14:00
W tej audycji od czasu do czasu pojawiają się osoby znane i lubiane. Tak było również w tym przypadku. Gościem "Godziny prawdy" była Katarzyna Dowbor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odbić się od dna i pomagać innym

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 18:07
Gościem "Godziny prawdy" był Dobromir "Mak" Makowski – dziś pracownik socjalny w Pabianicach, street worker, który sam dorastał w niełatwych warunkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Andrzej Kruszewicz o miłości i hipokryzji

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 14:18
Dr Kruszewicz znany jest słuchaczom Trójki z piątkowych opowieści o ptakach w audycji Wojciecha Manna. Tym razem dyrektor warszawskiego zoo opowiadał Michałowi Olszańskiemu nie o swoich skrzydlatych przyjaciołach, lecz o samym sobie i o tym co go najbardziej boli w stosunku ludzi do zwierząt.
rozwiń zwiń