"Najlepszy" opowiada jego historię. Jerzy Górski gościem Michała Olszańskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 14:25
Gościem "Godziny prawdy" był człowiek, którego los nie oszczędził. Wygrał walkę z ciężkim nałogiem, by później zostać mistrzem świata w podwójnym triathlonie. Swoją historię opowiedział Jerzy Górski.
Audio
  • "Najlepszy" opowiada jego historię. Jerzy Górski gościem Michała Olszańskiego (Godzina Prawdy/Trójka)
Spotkanie z Jerzym Górskim w Klubie Olimpijczyka w Warszawie, w grudniu 2017 roku
Spotkanie z Jerzym Górskim w Klubie Olimpijczyka w Warszawie, w grudniu 2017 rokuFoto: PAP/Paweł Supernak

W 1990 roku startował w kalifornijskim biegu Western States Endurance Run, który ukończył w czasie 28 godzin, 5 minut i 22 sekund, zajmując 142. miejsce. W tym samym roku wziął udział w Double Iron Triathlon (podwójny Ironman) w Huntsville, zajmując 1. miejsce. Dystans 7,6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze i 84 km biegu pokonał w czasie 24 godzin, 47 minut i 46 sekund.

Pasją do sportu zaraża także innych ludzi. W latach 1992-2006 trenowani przez niego zawodnicy zdobyli w różnych kategoriach wiekowych ponad 100 medali w mistrzostwach Polski w triatlonie i duathlonie.

Jednak droga Jerzego Górskiego do sportowych sukcesów była długa i wyboista. – Żeby pokonać te demony, które rządziły wtedy moim życiem, tworzyłem nowe. To była ciągła walka – opowiada Jerzy Górski. Trenować zaczął w wieku 30 lat w Monarze, do którego trafił jako uzależniony od twardych narkotyków. Sport był jego sposobem na walkę z uzależnieniem, jednak ostatecznie stał się stylem życia.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański
Gość: Jerzy Górski (sportowiec, trener)
Data emisji: 22.12.2017
Godzina emisji: 12.08

ml/mk

Czytaj także

Dr Andrzej Kruszewicz o miłości i hipokryzji

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 14:18
Dr Kruszewicz znany jest słuchaczom Trójki z piątkowych opowieści o ptakach w audycji Wojciecha Manna. Tym razem dyrektor warszawskiego zoo opowiadał Michałowi Olszańskiemu nie o swoich skrzydlatych przyjaciołach, lecz o samym sobie i o tym co go najbardziej boli w stosunku ludzi do zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Kościkiewicz: uważam, że jeszcze zagram na scenie z Andrzejem Krzywym

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 17:17
– Mam nadzieję, że zdrowy rozsądek zwycięży i że z Andrzejem Krzywym będziemy w stanie rozmawiać – powiedział w radiowej Trójce Marek Kościkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzeźwe myśli Wojciecha "Kwiatka" Kwiatkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 14:30
W kolejnym odcinku "Godzinie prawdy" o swojej historii opowiada słuchaczom Trójki Wojciech "Kwiatek" Kwiatkowski. Gość audycji ma 30 lat, jest raperem i śpiewa o swoim życiu, które na początku nie było usłane różami.
rozwiń zwiń