X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Najlepszy" opowiada jego historię. Jerzy Górski gościem Michała Olszańskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 14:25
Gościem "Godziny prawdy" był człowiek, którego los nie oszczędził. Wygrał walkę z ciężkim nałogiem, by później zostać mistrzem świata w podwójnym triathlonie. Swoją historię opowiedział Jerzy Górski.
Audio
  • "Najlepszy" opowiada jego historię. Jerzy Górski gościem Michała Olszańskiego (Godzina Prawdy/Trójka)
Spotkanie z Jerzym Górskim w Klubie Olimpijczyka w Warszawie, w grudniu 2017 roku
Spotkanie z Jerzym Górskim w Klubie Olimpijczyka w Warszawie, w grudniu 2017 rokuFoto: PAP/Paweł Supernak

W 1990 roku startował w kalifornijskim biegu Western States Endurance Run, który ukończył w czasie 28 godzin, 5 minut i 22 sekund, zajmując 142. miejsce. W tym samym roku wziął udział w Double Iron Triathlon (podwójny Ironman) w Huntsville, zajmując 1. miejsce. Dystans 7,6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze i 84 km biegu pokonał w czasie 24 godzin, 47 minut i 46 sekund.

Pasją do sportu zaraża także innych ludzi. W latach 1992-2006 trenowani przez niego zawodnicy zdobyli w różnych kategoriach wiekowych ponad 100 medali w mistrzostwach Polski w triatlonie i duathlonie.

Jednak droga Jerzego Górskiego do sportowych sukcesów była długa i wyboista. – Żeby pokonać te demony, które rządziły wtedy moim życiem, tworzyłem nowe. To była ciągła walka – opowiada Jerzy Górski. Trenować zaczął w wieku 30 lat w Monarze, do którego trafił jako uzależniony od twardych narkotyków. Sport był jego sposobem na walkę z uzależnieniem, jednak ostatecznie stał się stylem życia.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański
Gość: Jerzy Górski (sportowiec, trener)
Data emisji: 22.12.2017
Godzina emisji: 12.08

ml/mk

Czytaj także

Dr Andrzej Kruszewicz o miłości i hipokryzji

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 14:18
Dr Kruszewicz znany jest słuchaczom Trójki z piątkowych opowieści o ptakach w audycji Wojciecha Manna. Tym razem dyrektor warszawskiego zoo opowiadał Michałowi Olszańskiemu nie o swoich skrzydlatych przyjaciołach, lecz o samym sobie i o tym co go najbardziej boli w stosunku ludzi do zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Kościkiewicz: uważam, że jeszcze zagram na scenie z Andrzejem Krzywym

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 17:17
– Mam nadzieję, że zdrowy rozsądek zwycięży i że z Andrzejem Krzywym będziemy w stanie rozmawiać – powiedział w radiowej Trójce Marek Kościkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzeźwe myśli Wojciecha "Kwiatka" Kwiatkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 14:30
W kolejnym odcinku "Godzinie prawdy" o swojej historii opowiada słuchaczom Trójki Wojciech "Kwiatek" Kwiatkowski. Gość audycji ma 30 lat, jest raperem i śpiewa o swoim życiu, które na początku nie było usłane różami.
rozwiń zwiń