X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Bielecki: nie jestem maszyną

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 13:00
- Zyskałem przydomek "Maszyna". Bardzo nie lubię tego określenia, bo mam poczucie, że ono mnie dehumanizuje. Przecież zarówno wartości estetyczne, jak i międzyludzkie są dla mnie bardzo ważne w trakcie wspinania się - mówił polski himalaista Adam Bielecki kilka miesięcy temu.
Audio
  • Zaskakujące słowa Krzysztofa Wielickiego i rozmowa z Adamem Bieleckim (Godzina Prawdy/Trójka)
Adam Bielecki
Adam Bielecki Foto: Paweł Kurek/PolskieRadio.pl

shutterstock_693541759 nanga parbat 1200.jpg
Akcja ratunkowa na Nanga Parbat. "Zrobili to w niesamowitym stylu"

W powtórkowej rozmowie Michała Olszańskiego z Adamem Bieleckim, himalaista opowiadał o niesamowitej sile, która ciągnie go na najniebezpieczniejsze i najwyższe szczyty na ziemi. Chociaż kiedy zaczynał swoją przygodę ze wspinaczką, został przysypany przez lawinę, to nawet na chwilę nie pomyślał aby rzucić ten sport. Wielu, obserwując go z boku, mogłoby powiedzieć, że wciąż balansuje na granicy życia i śmierci...

- Na każdej wyprawie daję z siebie wszystko. Rzeczywiście zbliżam się do granic moich możliwości. A jeśli chodzi o śmierć, to my - wspinacze - częściej z nią obcujemy, więc jest ona dla nas źródłem refleksji - przyznał.

Przed emisją powtórkowej rozmowy z Adamem Bieleckim, Michał Olszański połączył się telefonicznie z Krzysztofem Wielickim, który opowiedział o akcji ratunkowej na Nanga Parbat i narodowej wyprawie na K2. 

– Adama Bielecki i Denis Urubko zostali przeze mnie wyznaczeni do akcji ratunkowej i zrobili wspaniałą robotę. Przypisywanie temu, że jest to pierwsza w historii himalaizmu taka akcja, to jest to plecenie głupstw – zaskakuje swoją wypowiedzią Krzysztof Wielicki. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Adam Bielecki opowiada więcej o górach, niebezpieczeństwie, ogromnej radości ze wspinaczki, ale i o swojej rodzinie oraz wczesnej młodości. Ponadto Krzysztof Wielicki szczegółowo opowiada o akcji ratunkowej na Nanga Parbat. 

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi:
Michał Olszański
Gość: Adam Bielecki (himalaista), Krzysztof Wielicki (himalaista)

Data emisji: 1.02.2018
Godzina emisji: 12.08

fbi/mz/kw

Czytaj także

"Najlepszy" opowiada jego historię. Jerzy Górski gościem Michała Olszańskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 14:25
Gościem "Godziny prawdy" był człowiek, którego los nie oszczędził. Wygrał walkę z ciężkim nałogiem, by później zostać mistrzem świata w podwójnym triathlonie. Swoją historię opowiedział Jerzy Górski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Dziewulski: czułem bezradność, więc musiałem działać

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 18:06
Samolot porwany przez terrorystę ląduje na Okęciu. W środku pełno ludzi. O porywaczu nic nie wiadomo. To była jedna z pierwszych trudnych sytuacji, z jakimi miał do czynienie szef oddziału antyterrorystycznego na warszawskim lotnisku Okęcie. Był nim wtedy Jerzy Dziewulski. 
rozwiń zwiń