Michał Przedlacki o momentach, które zdefiniowały jego życie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 16:00
– Każdy człowiek codziennie dokonuje wyborów. Czasami są to wybory decydujące o tym, czy stajemy się lepszymi ludźmi czy gorszymi. Każdy z nas toczy jakąś walkę. Dla mnie ważne jest, żeby jej rezultatem było dobro – deklaruje gość "Godziny prawdy".
Audio
  • Michał Przedlacki. Jak pomagać innym mimo strachu i własnych ograniczeń? (Godzina prawdy/Trójka)
Michał Przedlacki
Michał PrzedlackiFoto: Archiwum prywatne

Dobromir Mak Makowski 1200.jpg
Odbić się od dna i pomagać innym

Mamy szczęście żyć w tej części świata, gdzie czujemy się bezpiecznie. Jednak są miejsca, gdzie wielkie tragedie rozgrywają się non stop, życie tracą małe dzieci, ludzie żyją w skrajnej biedzie, ich domy zrównane są z ziemią, a pociski spadają na głowę. Właśnie do takich miejsc z pomocą wyrusza bohater dzisiejszej "Godziny prawdy". Michał Przedlacki ratował ludzi w Groznym, na Sri Lance i w Syrii.  

– Mój system wartości opiera się na współczuciu, współodczuwaniu, ciekawości, ale też pewnym poziomie niezgody na to, z czym się spotykam. Ta niezgoda w miejscach wojen czy katastrof naturalnych pozwala mi przedkładać dobro drugiego człowieka nad własne – przyznaje gość Michała Olszańskiego. 

Boena Wahl PAP Archiwalny 1200.jpg
Kobieta, która postanowiła podzielić się wszystkim, co posiada

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której Michał Przedlacki opowiadał o tsunami, które przeżył na Sri Lance, i o tym, jak to ekstremalne doświadczenie stało się początkiem przemiany jego życia.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański
Gość: Michał Przedlacki (pracownik organizacji humanitarnych, dziennikarz, fotograf)

Data emisji: 16.03.2018
Godzina emisji: 12.06

gs/jp

Czytaj także

Czesław Lang: trzeba mieć marzenia i cele

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 13:00
Swój pierwszy profesjonalny rower dostał w worku na ziemniaki. Wcześniej jako dziecko ścigał się na "damce" swojej mamy. Czesław Lang był gościem "Godziny prawdy". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szczęście jest w każdym z nas". Iwona Guzowska w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 15:35
W rozmowie z byłą bokserką nie zabrakło pytań o to, jak kształtować twardy charakter i systematycznie pracować na swój sukces, ale także jak pogodzić rolę walecznej zawodniczki z kochającą mamą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia Majewskich. Opowieść ojca o córce

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 13:00
Tym razem "Godzina prawdy" miała, nietypowo, dwóch bohaterów. Historię Karoliny Majewskiej opowiedział jej ojciec – Ryszard.
rozwiń zwiń