Dariusz Popiela: robię to, co kocham

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 13:00
– Czuję, że moja kariera przyśpiesza, dlatego w przyszłość patrzę optymistycznie. Przy takich wynikach będę celował w medal – mówi Dariusz Popiela, kajakarz górski.
Audio
  • Rozmowa z kajakarzem górskim Dariuszem Popielą (Godzina prawdy/Trójka)
Dariusz Popiela
Dariusz PopielaFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Zawodowo uprawia uprawia, ale oprócz tego interesuje się historią i aktywnie działa w swojej społeczności lokalnej. Z jego inicjatywy odbudowany został żydowski cmentarz w Krościenku nad Dunajcem.

– Myślę, że ta dobra organizacja czasu wzięła się u mnie z profesjonalnego uprawiania sportu. Tu wszystko musi być dokładnie zaplanowane i to staram się wcielać również w codzienne życie – mówi sportowiec.

Podkreśla, że największe szczęście daje mu rodzina, a do działania napędzają go marzenia. – Zająłem ósme miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, ale bardzo chciałbym zdobyć upragniony medal. To dążenie do celu jest silnym motywatorem – zaznacza.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Dariusz Popiela (kajakarz górski)

Data emisji: 19.10.2018
Godzina emisji: 12.08

kb/mk

Czytaj także

Kinga Dębska: poprzez niedoskonałość, wkracza światło

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 13:30
Czy jest szansa na to, abyśmy stali się bardziej wrażliwi na potrzeby innych? Reżyserka Kinga Dębska, która gościła u Michała Olszańskiego udowadnia, że jest to możliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Gocel: jedni się mnie boją, inni lekceważą

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 13:30
Dla niego cierpiący człowiek zawsze jest na pierwszym miejscu. Uzdrawia ludzi, chociaż podkreśla, że z wykształcenia nie jest lekarzem. To, czym się zajmuje, często wywołuje skrajne emocje.
rozwiń zwiń