X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Fabiańczyk: policjantem zostaje się dożywotnio

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 13:00
Bohater tego wydania "Godziny prawdy" obcował z przemocą, która wzbudza strach. Dlaczego człowiek w pewnym momencie decyduje się walczyć o prawdę i sprawiedliwość?
Audio
  • Jan Fabiańczyk gościem Michała Olszańskiego (Godzina Prawdy/Trójka)
Okładka książki-wywiadu Artura Górskiego z Janem Fabiańczykiem Majami. Zły pies
Okładka książki-wywiadu Artura Górskiego z Janem Fabiańczykiem "Majami. Zły pies"Foto: mat. promocyjne

Jan Fabiańczyk ps. "Majami" był policjantem operacyjnym, którego zadaniem było wnikanie w struktury grup przestępczych. Swoją karierę rozpoczął w 1991 roku. W trakcie 18 lat służby prowadził wiele trudnych operacji. Trwało to do momentu, w którym został skazany za przekroczenie uprawnień podczas przesłuchiwania gangstera. Został zwolniony z pracy i na trzy lata trafił do więzienia.

– Wtedy zrozumiałem, jak to wszystko się rozgrywa. Zlekceważyłem ten proces. Nigdy w życiu nie myślałem o tym, że zostałem skazany. Ale tak naprawdę za co? Za to, że jako niejedyny przydusiłem przestępcę, by coś powiedział? By wiedzę operacyjną przekuć w procesową? Wiem, że to brzmi brutalnie, ale myślę, że aby osiągnąć swój cel, musimy stosować metody drugiej strony. Zawsze podchodziłem do tego w ten sposób. Nie chcę się wybielać. Popełniłem przestępstwo i zostałem skazany. Nie żałuję jednak, że tak zrobiłem – wspomina bohater audycji.

Po wyjściu z więzienia Jan Fabiańczyk nawiązał kontakt z ludźmi filmu, który zaowocował powstaniem serialu "Pitbull". Na ile oddaje on pracę "Majami"? Jak były policjant wspomina filmowy plan?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Jan Fabiańczyk (były policjant)

Data emisji: 16.11.2018
Godzina emisji: 12.10

ml/bch

Czytaj także

Kinga Dębska: poprzez niedoskonałość, wkracza światło

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 13:30
Czy jest szansa na to, abyśmy stali się bardziej wrażliwi na potrzeby innych? Reżyserka Kinga Dębska, która gościła u Michała Olszańskiego udowadnia, że jest to możliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Plewiński: fotografia to znakomity zawód

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 15:00
– Ma ona ogromny zasięg: od zbliżeń w mikroskopie, które mogą być dziełami sztuki, aż po zdjęcia kosmosu – mówi Wojciech Plewiński, jeden z najwybitniejszych polskich fotografów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Popiela: robię to, co kocham

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 13:00
– Czuję, że moja kariera przyśpiesza, dlatego w przyszłość patrzę optymistycznie. Przy takich wynikach będę celował w medal – mówi Dariusz Popiela, kajakarz górski.
rozwiń zwiń