X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świąteczne życie zwierząt w schronisku

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 13:00
W "Godzinie prawdy" gościliśmy Henryka Strzelczyka, szefa Schroniska na Paluchu, który sprawił, że problem bezdomności zwierząt w Warszawie jest coraz mniejszy.
Audio
  • Życie zwierząt w schronisku (Godzina Prawdy/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: stocksolutions/Shutterstock

Wielu z nas ma w domu ukochane zwierzęta. Według przekazywanej od wielu lat tradycji, w Wigilię przemówią one ludzkim głosem i powiedzą, czy są szczęśliwe. Szef Schroniska na Paluchu o zwierzętach wie wszystko.  – Zwierzęta potrzebują ciepłych, miłych posłań, potrzebują mieć wsparcie człowieka i jeśli do tych Świąt nie znalazły domu, to ręka ludzka, która je odwiedza w schronisku jest dla nich bezcenna. One zawsze o tym marzą, chcą mieć kontakt z człowiekiem, nie chcą żyć poza społeczeństwem, bo są jego częścią – mówi Henryk Strzelczyk.

Kiedy obejmował posadę w Schronisku na Paluchu, było tam ponad 2 tys. psów. Obecnie ta liczba oscyluje wokół 600. – To jest duża różnica. Ogromna ilość zwierząt porzuconych, niechcianych, których nikt ich nie szukał. Wiele osób omijało to miejsce, bo mówiło się, że te zwierzęta są bardzo agresywne. Naszą rolą stało się przywrócić te zwierzęta z powrotem do społeczeństwa. Wyzwanie jest o tyle większe, że my musimy przywrócić do życia w wielkim mieście, czyli tam, gdzie jest komunikacja miejska, gdzie są windy, bardzo intensywny ruch na chodnikach, gdzie w parku trudno znaleźć wolne miejsce. Musimy je przygotować, żeby miały szansę na nowy dom – dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której Henryk Strzelczyk mówił o zespole pracującym w schronisku oraz o tym, jak przygotowują zwierzęta do adopcji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Henryk Strzelczyk (szef Schroniska na Paluchu)

Data emisji: 21.12.2018
Godzina emisji: 12.09

kg/ml

Czytaj także

GOPR. To oni ratują turystów, którzy nie poradzili sobie w górach

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 15:23
Właśnie ruszył nabór do oddziałów Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Kołodziejska: chciałam pracować z ludźmi, nie z komputerem

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 13:00
– Przypomniałam sobie o marzeniu z dzieciństwa w momencie, gdy byłam sfustrowana pracą lekarza. Chciałam realizować się w tym, co kocham i pomagać ludziom – mówi lekarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Fabiańczyk: policjantem zostaje się dożywotnio

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 13:00
Bohater tego wydania "Godziny prawdy" obcował z przemocą, która wzbudza strach. Dlaczego człowiek w pewnym momencie decyduje się walczyć o prawdę i sprawiedliwość?
rozwiń zwiń