X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróżnicze życie Mai Wolny

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 13:15
W tym wydaniu audycji "Godzina prawdy", gościem Michała Olszańskiego była Maja Wolny, pisarka i autorka sztuk teatralnych.
Audio
  • Wyjątkowe podróżnicze przygody Mai Wolny (Godzina Prawdy/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Volodymyr Tverdokhlib/Shuterstock

Maja Wolny przez wiele lat mieszkała w Belgii, gdzie prowadziła Centrum Wschodnioeuropejskie Post Viadrina i była dyrektorem muzeum NAVIGO. Pisarka opowiedziała, jak zaczęła się jej przygoda z podróżowaniem i zachęcała słuchaczy do podejmowania odważnych decyzji.

– Moją pierwszą daleką wyprawą był wyjazd do Berlina w wieku 13 lat. Po wyjściu z dworca ukazał mi się olbrzymi, okropny, straszny Mur Berliński, który przeżywał wtedy ostatnie miesiące swojego istnienia. Po zmianie ustrojowej od razu zapytałam rodziców, kiedy w końcu dostanę paszport i kiedy wreszcie udało mi się go zdobyć, pojechałam ze swoim chłopakiem autostopem do Włoch – powiedziała pisarka Maja Wolny.

Jakie nieoczekiwane przygody spotkały Maję Wolny podczas podróży do Włoch? Czemu zdecydowała się zamieszkać w Belgii? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Maja Wolny (pisarka, autorka sztuk teatralnych)

Data emisji: 4.01.2019
Godzina emisji: 12.06

kg

Czytaj także

Piotr Maj o ciężkiej walce o swoje zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 13:00
Gościem "Godziny prawdy" był Piotr Maj. Dziennikarz opowiedział w audycji o swojej walce z ciężką chorobą i powrocie do zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Krzysztof: praca w TOPR to wielki zaszczyt

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 13:00
W "Godzinie prawdy" gościliśmy Jana Krzysztofa, szefa TOPR, który opowiadał o organizacji ratownictwa górskiego i jak wygląda ratowanie ludzkiego życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świąteczne życie zwierząt w schronisku

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 13:00
W "Godzinie prawdy" gościliśmy Henryka Strzelczyka, szefa Schroniska na Paluchu, który sprawił, że problem bezdomności zwierząt w Warszawie jest coraz mniejszy.
rozwiń zwiń