X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teresa Starzec: kolory ze mnie wypływają

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 13:52
Dzisiejszy gość jest niezwykle barwną kobietą, którą bez najmniejszych wątpliwości można okreslić jednym słowem: artystka.
Audio
  • Niezwykle barwna Teresa Starzec (Godzina Prawdy/Trójka)
Teresa Starzec
Teresa StarzecFoto: Paweł Kula/PAP

Teresa Starzec jest niezwykle barwną postacią. Od 28 lat związana jest z warszawskim Atelier Foksal, gdzie oprócz tworzenia obrazów, opiekuje się adeptami tej trudnej sztuki.

– Jestem spełniona na wszystkich poziomach. Jestem przede wszystkim artystką i moje życie też tak się ułożyło. Moje malarstwo jest z natury i ona jest moją inspiracją. Nie maluję postaci, choć wyszłam z tradycyjnej krakowskiej szkoły. W młodości znajdowali się wokół mnie młodzi ludzie i nauczyciele, którzy zwrócili uwagę na mój dar i tak to się potoczyło. – mówi Teresa Starzec.

Jak wyglądało dzieciństwo Teresy Starzec w Krakowie lat 50.? Jaką karierę ustaliła dla niej rodzina? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Teresa Starzec (malarka)

Data emisji: 15.02.2019
Godzina emisji: 12.08

ml

Czytaj także

Marek Mentrak: alkohol zagłuszał mi moment samotności

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 13:15
Każdy z nas może stać się bezdomnym. Oczywiście część osób, z tym stwierdzeniem się nie zgodzi. Jednak po wysłuchaniu audycji wielu z nas może inaczej spojrzeć na ludzi, którzy nie mają gdzie się podziać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Teliga: dopiero w tym wieku bas zaczyna dobrze brzmieć

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 13:18
Gościem Michała Olszańskiego był człowiek, który ma dar. Osób obdarzonych takim głosem jest na świecie naprawdę niewiele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzina odnaleziona po latach wojny

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 13:00
Gościem "Godziny prawdy" był Jan Rybak ps. "Tarzan", który patrzył na to, co działo się w czasie Powstania Warszawskiego po lewej stronie Wisły z prawego brzegu rzeki.
rozwiń zwiń