X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Lew-Starowicz: nigdy nie byłem "kameleonem"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 13:00
Bohater tego wydania "Godziny prawdy" ma bardzo interesujące, długie życie. Był na prawo, był na lewo, można powiedzieć, że jego życiorys idealnie nadaje się do realizacji filmu fabularnego.
Audio
  • Niezwykły życiorys prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza (Godzina Prawdy/Trójka)
Jedną z ukochanych książek profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza jest Mistrz i Małgorzata
Jedną z ukochanych książek profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza jest "Mistrz i Małgorzata"Foto: Archiwum prywatne

Prof. Lew-Starowicz pochodzi z Sieradza. Bardzo szybko, bo w wieku zaledwie 16 lat, zdał maturę i już wtedy wiedział, że zawód lekarza to jego życiowy cel.

– Moi rodzice mieli otwarte podejście do seksu. Nie znaczy to, że nienormatywne, ale ciepłe. Mój ojciec był z resztą romantykiem i pisał wiersze i nowele romantyczne. Z drugiej strony, mnie bardzo interesował świat psychiatrii i psychologii. Zaskakiwało mnie to, że nawet w tych dziedzinach wiedzy, które wiążą się ze zdrowiem psychicznym człowieka, ze sferą jego życia prywatnego, seks jest tabu. Nie można było pytać pacjentów o ich życie intymne i zaskakiwało mnie istnienie tej luki. Chciałem to uzupełnić. Studiowałem psychologię na Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi., ale z seksuologii dokształcałem się samodzielnie, bo nie było skąd. Bardzo szanuję moich nauczycieli i uczelnię za niebywałą otwartość. Szkoła miała charakter elitarny, prestiżowy, bo w Łodzi szpitale wojskowe były najlepszymi szpitalami klinicznymi. Nasza uczelnia była pierwszą, na której były w ogóle wykłady z seksuologii. Uznałem, że mi się to spina, ta wiedza psychologiczno-psychoterapeutyczno-seksuologiczna stanowi dla mnie jedną całość i tak ma zostać – opowiada prof Zbigniew Lew-Starowicz.

Co według gościa dzisiejszej audycji nadaje muzyce "charakter zmysłowy" Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: prof. Zbigniew Lew-Starowicz (seksuolog)

Data emisji: 8.03.2019
Godzina emisji: 12.07

ml/kw

Czytaj także

Piotr "Glaca" Mohamed: szukam namacalnego brzmienia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 01:00
– Fascynuje mnie melodia, ale i hałas. Uwielbiam to, co sam nazywam "organicznym dźwiękiem" – mówi Piotr "Glaca" Mohamed
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Nosowska: nie mam nie wiadomo jakich ambicji

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 19:00
Przed tygodniem Katarzyna Nosowska, która właśnie wydała solową płytę zatytułowaną "Basta", mówiła w m.in. o nauce mówienia "nie" w życiu. – Naszedł taki moment w życiu, żeby zadać sobie kilka ważnych pytań – mówiła tydzień temu artystka.
rozwiń zwiń