Prof. Lew-Starowicz: nigdy nie byłem "kameleonem"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 13:00
Bohater tego wydania "Godziny prawdy" ma bardzo interesujące, długie życie. Był na prawo, był na lewo, można powiedzieć, że jego życiorys idealnie nadaje się do realizacji filmu fabularnego.
Audio
  • Niezwykły życiorys prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza (Godzina Prawdy/Trójka)
Jedną z ukochanych książek profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza jest Mistrz i Małgorzata
Jedną z ukochanych książek profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza jest "Mistrz i Małgorzata"Foto: Archiwum prywatne

Prof. Lew-Starowicz pochodzi z Sieradza. Bardzo szybko, bo w wieku zaledwie 16 lat, zdał maturę i już wtedy wiedział, że zawód lekarza to jego życiowy cel.

– Moi rodzice mieli otwarte podejście do seksu. Nie znaczy to, że nienormatywne, ale ciepłe. Mój ojciec był z resztą romantykiem i pisał wiersze i nowele romantyczne. Z drugiej strony, mnie bardzo interesował świat psychiatrii i psychologii. Zaskakiwało mnie to, że nawet w tych dziedzinach wiedzy, które wiążą się ze zdrowiem psychicznym człowieka, ze sferą jego życia prywatnego, seks jest tabu. Nie można było pytać pacjentów o ich życie intymne i zaskakiwało mnie istnienie tej luki. Chciałem to uzupełnić. Studiowałem psychologię na Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi., ale z seksuologii dokształcałem się samodzielnie, bo nie było skąd. Bardzo szanuję moich nauczycieli i uczelnię za niebywałą otwartość. Szkoła miała charakter elitarny, prestiżowy, bo w Łodzi szpitale wojskowe były najlepszymi szpitalami klinicznymi. Nasza uczelnia była pierwszą, na której były w ogóle wykłady z seksuologii. Uznałem, że mi się to spina, ta wiedza psychologiczno-psychoterapeutyczno-seksuologiczna stanowi dla mnie jedną całość i tak ma zostać – opowiada prof Zbigniew Lew-Starowicz.

Co według gościa dzisiejszej audycji nadaje muzyce "charakter zmysłowy" Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: prof. Zbigniew Lew-Starowicz (seksuolog)

Data emisji: 8.03.2019
Godzina emisji: 12.07

ml/kw

Czytaj także

Piotr "Glaca" Mohamed: szukam namacalnego brzmienia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 01:00
– Fascynuje mnie melodia, ale i hałas. Uwielbiam to, co sam nazywam "organicznym dźwiękiem" – mówi Piotr "Glaca" Mohamed
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Nosowska: nie mam nie wiadomo jakich ambicji

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 19:00
Przed tygodniem Katarzyna Nosowska, która właśnie wydała solową płytę zatytułowaną "Basta", mówiła w m.in. o nauce mówienia "nie" w życiu. – Naszedł taki moment w życiu, żeby zadać sobie kilka ważnych pytań – mówiła tydzień temu artystka.
rozwiń zwiń