Krystyna Starczewska: było tylu chętnych, że nie mogliśmy wszystkich przyjąć do "Bednarskiej"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 13:05
W tym wydaniu audycji rozmowa o wychowaniu, edukacji i szkole. Wszyscy wiemy, jak istotne jest kształtowanie umysłów młodego pokolenia. 
Audio
  • Krystyna Starczewska gościem Michała Olszańskiego (Godzina prawdy/Trójka)
Krystyna Starczewska
Krystyna StarczewskaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Edukacja i wychowanie to jedna z najistotniejszych społecznych dziedzin. O niej opowiedziała, w rozmowie z Michałem Olszańskim, Krystyna Starczewska  współtwórczyni i dyrektorka Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących "Bednarska".

– Dzięki rozmowom Okrągłego Stołu we wrześniu 1989 roku mogliśmy powołać do życia nasze liceum. To było pierwsze, społeczne liceum ogólnokształcące. To było niesamowite, bo nie mieliśmy nic, czyli pieniędzy, lokalu czy warunków. Natomiast było wielu chętnych. Cała masa dzieci, młodzieży i rodziców bardzo nas zaskoczyła. Nie mogliśmy wszystkich przyjąć i trzeba było zorganizować egzamin wstępny – wspomina Krystyna Starczewska.

Dlaczego obrady Okrągłego Stołu były tak przełomowe? Jak Krystyna Starczewska wspomina czasy II wojny światowej? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Krystyna Starczewska (polonistka, filozofka, pedagog)

Data emisji: 22.03.2019
Godzina emisji: 12.07

kw/kd

Czytaj także

Sidney Polak: rock'n'roll bez ważkich tekstów jest bez sensu

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 13:00
Polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku był gościem "Godziny prawdy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Lew-Starowicz: nigdy nie byłem "kameleonem"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 13:00
Bohater tego wydania "Godziny prawdy" ma bardzo interesujące, długie życie. Był na prawo, był na lewo, można powiedzieć, że jego życiorys idealnie nadaje się do realizacji filmu fabularnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Olszański: Węgrzy i Polacy wielokrotnie sobie pomagali

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 13:00
Ważna data – 15 marca. Dla kogo? Dla bratniego narodu węgierskiego. Dziś Święto Narodowe Węgier i dlatego gościem audycji była osoba nieprzypadkowa, w żyłach której płynie węgierska krew.
rozwiń zwiń