X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Siostra Michaela Rak: trzeba być dla człowieka w potrzebie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 13:00
W 2008 roku przeprowadziła się do Wilna i podjęła się niemal niewykonalnego zadania budowy pierwszego i jedynego, jak do tej pory, stacjonarnego hospicjum na Litwie.
Audio
  • Wielka misja siostry Michaeli Rak (Godzina prawdy/Trójka)
s. Michaela Rak
s. Michaela RakFoto: Leszek Szymański/PAP

Mimo wielu przeciwieństw losu, siostra Michaela Rak stworzyła miejsce, gdzie ciężko chorzy ludzie mogą spędzić swoje ostatnie chwile w komfortowych warunkach, otoczeni najlepszą opieką. Jej życie i praca są dowodem na to, że niemożliwe staje się możliwe.

– Patrząc wstecz, mogę powiedzieć: "Boże, dziękuję Ci za tę chwilę, w której trafiłam w misję hospicyjną". To wszystko konsoliduje się gdzieś w moim wyborze życia zakonnego. Nigdy nie chciałam być siostrą zakonną, uciekałam od tego. Jako dziecko chciałam podążać tą droga, ale później byłam zwykłą dziewczyną w zwykłym środowisku. Marzyłam o tym, by skończyć szkołę, studia, założyć rodzinę i było coś przedziwnego w tym, że zawsze byłam otwarta na takie prowadzenie "Boże, Ty mi pomóż". On prowadził mnie w innym, niepoznawalnym dla mnie kierunku. Tak było do momentu, gdy zdecydowałam się wstąpić do zakonu. To była decyzja przekierowania swojego życia dla drugiego człowieka. Od momentu, w którym założyłam habit, byłam dla Boga w drugim człowieku – wspomina siostra Rak.

Jak doszło do tego, że siostra Michaela trafiła na Litwę? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Michaela Rak (siostra ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego, założycielka hospicjum w Gorzowie Wielkopolskim oraz pierwszego hospicjum na Litwie)

Data emisji: 19.04.2019
Godzina emisji: 12.07

ml/mk

Czytaj także

Podnieść się, by nieść nadzieję innym

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 14:00
Oto historia Hieronima Włodarskiego. Człowieka, który przez uzależnienie zmarnował swoje możliwości i karierę. Dostał jednak drugą szansę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie szukać Boga i jak go odnaleźć?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 07:00
Jurij Gagarin wypowiedział podobno po powrocie z kosmosu takie słowa: "Patrzyłem i patrzyłem, ale nie zobaczyłem Boga".
rozwiń zwiń