Anna Milewska: mogłam sobie pozwolić na wiele

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 13:00
Anna Milewska – aktorka przez wiele osób kojarzona głównie dzięki roli Julii w serialu "Złotopolscy", wdowa po Andrzeju Zawadzie. W rozmowie z Michałem Olszańskim wspominała 47 lat przeżytych z legendarnym himalaistą.
Audio
  • Anna Milewska w rozmowie z Michałem Olszańskim (Godzina prawdy/Trójka)
Andrzej Zawada i Anna Milewska
Andrzej Zawada i Anna MilewskaFoto: PAP/CAF/JACEK TURCZYK

Poznali się w 1953 roku "U Fukiera" na warszawskiej Starówce, podczas spotkania Klubu Wysokogórskiego. – Przyjechałam prosto z kursu górskiego w Tatrach. Zobaczyłam go pierwszy raz. Schodził schodami sportowym, elastycznym ruchem. Nie wiedziałam, kim jest, ale wiedziałam, że to ten mężczyzna, na którego czekałam – opowiada Anna Milewska-Zawada.

Rozmówczyni Michała Olszańskiego wspomina w Trójce również wyprawę w Himalaje, w której uczestniczyła, trudne chwile rozstania z mężem, który często wyjeżdżał poza granice kraju, i moment, kiedy dowiedziała się, że Andrzej Zawada zachorował na nowotwór.

Opowiada także o czasach dzieciństwa, dorastania w czasach niepokoju, poznawaniu przedwojennej Warszawy, widoku płonącej stolicy podczas Powstania Warszawskiego. Jak to się stało, że Anna Milewska, studiująca historię sztuki, postanowiła zdawać na studia aktorskie? Dlaczego mówi, że w życiu mogła sobie pozwolić na wiele?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której Anna Milewska mówi też o swoich wierszach i czyta jeden z nich.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Anna Milewska (aktorka)

Data emisji: 7.06.2019
Godzina emisji: 12.09

mk

Zobacz więcej na temat: Trójka Michał Olszański

Czytaj także

Nieoczywiste życie Jarosława Jakimowicza

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 13:00
– Pomyślałem ostatnio, że ludzie nie wiedzą, kim ten facet tak naprawdę jest i jaką ma historię – mówił w audycji Michał Olszański, który zaprosił do studia Jarosława Jakimowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Paweł Grabowski. Zrezygnował z kariery, by poświęcić się umierającym

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 13:00
– Moje życie jest życiem absolutnie normalnego człowieka – przekonuje w rozmowie z Michałem Olszańskim dr Paweł Grabowski, który prowadzi domowe hospicjum na Podlasiu.
rozwiń zwiń