X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Aronson ps. "Rysiek": jestem szczęśliwym uciekinierem

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 13:00
"Godzina prawdy" powraca po wakacyjnej przerwie. Powrót ten uczciliśmy rozmową z wyjątkowym gościem – Stanisławem Aronsonem ps. "Rysiek", który przyjechał do Warszawy z okazji premiery książki "Wojna nadejdzie jutro.", będącej zapisem jego wspomnień.
Audio
  • Rozmowa ze Stanisławem Aronsonem ps. "Rysiek" (Godzina Prawdy/Trójka)
Stanisław Aronson ps.Jerzy podczas spotkania w Muzeum Powstania Warszawskiego, w związku z promocją książki Wojna nadejdzie jutro
Stanisław Aronson ps."Jerzy" podczas spotkania w Muzeum Powstania Warszawskiego, w związku z promocją książki "Wojna nadejdzie jutro"Foto: PAP/Rafał Guz

Stanisław Aronson to obecnie 94-letni powstaniec warszawski, polski Żyd i oficer AK w stopniu podporucznika. Od 1947 mieszka w Izraelu. Jak udało mu się przeżyć getto warszawskie i powstanie? Jak doszło do jego słynnej ucieczki z wagonu zmierzającego do Treblinki? Co ma do powiedzenia tym, którzy twierdzą, że Żydzi nie potrafili walczyć i zgodzili się na to, co ich spotkało?

– Oni nie zgodzili się na to, po prostu nie wierzyli, że może dojść do zamordowania setek tysięcy ludzi. Każdy miał nadzieję, że przeżyje i żyło się tą nadzieją. Nawet jak już siedziało się w pociągu, myślało się, że nie jedzie on do Treblinki. Ludzie są z natury optymistami – mówił Stanisław Aronson w rozmowie z Michałem Olszańskim.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Stanisław Aronson ps "Rysiek"

Data emisji: 6.09.2019
Godzina emisji: 12.06

kr/kw

Czytaj także

Anna Milewska: mogłam sobie pozwolić na wiele

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 13:00
Anna Milewska – aktorka przez wiele osób kojarzona głównie dzięki roli Julii w serialu "Złotopolscy", wdowa po Andrzeju Zawadzie. W rozmowie z Michałem Olszańskim wspominała 47 lat przeżytych z legendarnym himalaistą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W poszukiwaniu prawdy o sobie. Historia Gleba Bartonia

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 13:00
– Podróż naszego gościa to nie tylko podróż z Ukrainy do Polski, ale także podróż przez świat wartości – zauważa Michał Olszański. Dzięki rozmowie poznajemy życie Gleba od dzieciństwa, przez przynależność do młodzieżowego gangu, działalność w partii komunistycznej, po zaangażowanie w pomoc ofiarom konfliktu na Majdanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Łapot: do życia staram się podchodzić kabaretowo

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 12:54
– Kabaret zawsze nam towarzyszył, zwłaszcza przed 1989 rokiem stanowił bardzo istotny element odreagowania wszystkich negatywnych emocji – wspomina Michał Olszański, który rozmawiał w "Godzinie prawdy" z Jackiem Łapotem – satyrykiem kiedyś mocno związanym z Trójkową sceną kabaretową.
rozwiń zwiń