X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Godzina prawdy" na Festiwalu Górskim 2019. Rozmowa z Krzysztofem Wielickim

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 14:00
Tym razem "Godzinę prawdy" spędziliśmy w plenerze. Wybraliśmy się do Lądka Zdroju, gdzie trwa 24. edycja Festiwalu Górskiego.
Audio
  • Rozmowa z Krzysztofem Wielickim na 24. Festiwalu Górskim 2019 w Lądku Zdroju (Godzina Prawdy/Trójka)
Krzysztof Wielicki
Krzysztof WielickiFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Rozmówcą Michała Olszańskiego był Krzysztof Jerzy Wielicki – wspinacz, taternik, alpinista i himalaista, piąty człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum.

– Po wejściu na szczyt nikt nie myśli o żadnym poczuciu spełnienia. Jedyne, czego człowiek chce, to zejść jak najszybciej na dół. W pierwszych latach wspinania góry są urokliwe, człowiek podziwia wszystko wokół, ale potem stają się materią, w której można realizować wyzwania. Oczywiście, trzeba na początku pokochać góry, ale potem wyzwanie i cel, liczą się bardziej, niż one same. Ilość wejść i zejść musi być równa sobie – mówił gość Michała Olszańskiego.

Wspinaczka wysokogórska jest niezwykle niebezpiecznym zajęciem. – Znamy cierpienie, mamy doświadczenie i wiemy, że nie można przekraczać pewnych granic. Jest tylko jeden problem. Każdy wie o tym, że ma taką cienką, czerwoną linię, której nie należy przekraczać. Jednak właśnie przy tej linii życie jest najciekawsze – przyznał Krzysztof Wielicki.

Co, zdaniem gościa audycji, jest jego największym osiągnięciem? Kiedy przekroczył on swoją własną granicę? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Krzysztof Wielicki (wspinacz, taternik, alpinista i himalaista)

Data emisji: 20.09.2019
Godzina emisji: 12.09

Czytaj także

Dwa lata po tragedii na Shivlingu

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 13:00
Gośćmi tego wydania audycji byli trzej znakomici wspinacze: Janusz Gołąb, Kacper Tekieli, Andrzej Życzkowski i Maciej Ciesielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki Szlak Himalajski i Bartosz Malinowski – trzeci etap za nim

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 08:50
Bartosz Malinowski zakończył właśnie trzeci etap Wielkiego Szlaku Himalajskiego, którego postępy relacjonowalismy w poprzednich wydaniach audycji. Czas na podsumowanie tej wyprawy!
rozwiń zwiń