Małgorzata Berwid: gdy miałam 16 lat, miałam ksywkę "matka"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 13:00
– Zawsze miałam potrzebę opiekowania się. Zawsze opiekowałam się wszystkimi i do tej pory tak jest. To wynika z mojego wnętrza – wyznała Małgorzata Berwid w rozmowie z Michałem Olszańskim.
Audio
  • Małgorzatą Berwid gościem Michała Olszańskiego (Godzina prawdy/Trójka)
Małgorzata Barwid na planie programu Moliki książkowe
Małgorzata Barwid na planie programu "Moliki książkowe"Foto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Małgorzata Berwid to dziennikarka, animatorka kultury oraz scenarzystka audycji telewizyjnych i radiowych, znana przede wszystkim jako pomysłodawczyni emitowanego w Telewizji Polskiej programu dla dzieci "Moliki książkowe, czyli co czytać dziecku" oraz współtwórczyni "Ciuchci" z Kulfonem i Moniką w rolach głównych. Od 2003 roku jest także kawalerem Orderu Uśmiechu. Prywatnie jest matką "trzech pokoleń" dzieci.

– Dzieci mnie lubiły, a ja trochę się ich bałam. Ale jak okazało się, że jestem w ciąży, bardzo się ucieszyłam. Wyszłam na ulicę w deszcz, śpiewałam i tańczyłam. Nagle zatrzymał się jakiś samochód, pan mówi do mnie: czy mogę zabrać panią na kawę? Ja mówię: nie, ja będę miała dziecko! On na to: wariatka! – wspomina nasza rozmówczyni.

W jaki sposób Kulfon został Kulfonem? Co, według naszego gościa, jest najważniejsze w wychowywaniu dzieci? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Małgorzata Berwid (animatorka kultury, scenarzystka audycji TV i radiowych)

Data emisji: 11.10.2019
Godzina emisji: 12.08

kr/mk

Czytaj także

"Godzina prawdy" na Festiwalu Górskim 2019. Rozmowa z Krzysztofem Wielickim

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 14:00
Tym razem "Godzinę prawdy" spędziliśmy w plenerze. Wybraliśmy się do Lądka Zdroju, gdzie trwa 24. edycja Festiwalu Górskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Musiałówna: zawsze byłam skupiona na opowieści

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 13:00
– Nigdy nie wyciągam aparatu od razu. Muszę doprowadzić do takiej sytuacji, w której człowiekowi, który jest przede mną, jest wszystko jedno, czy mam w ręce łyżkę, widelec czy aparat – żartuje artysta fotograf i fotoreporterka prasowa, Anna Musiałówna w rozmowie z Michałem Olszańskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie wyzwania Jacka Wszoły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 13:00
– Dorastałem na boisku od wieku szczenięcego, ale dopiero później poczułem, czym tak naprawdę może być sport – wyznał Jacek Wszoła, złoty i srebrny medalista igrzysk olimpijskich w skoku wzwyż.
rozwiń zwiń