Hania Rani: jeszcze dużo przede mną

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 05:00
– Zajmują się muzyką. To jest mój zawód. Mogę się skupić wyłącznie na niej, co jest luksusem i przywilejem. Jestem szczęśliwa, że mogę oddawać się komponowaniu i tworzeniu nowych rzeczy – mówi Hania Rani, pianistka, kompozytorka i wokalistka.
Audio
Hania Rani
Hania RaniFoto: mat. promocyjne

rani hania_1200.jpg
Hania Rani z solową "Esją" w Trójce!

– Talent do muzyki otrzymałam przez geny. To, z czym kojarzy mi się mój dom, to właśnie muzyka. Zawsze były tam obecne instrumenty, granie, śpiewanie. To nigdy nie było czymś wstydliwym czy zarezerwowanym tylko na specjalne okazje. Miało to wpływ na mnie i na moje podejście do muzyki jako do życiodajnego tlenu, który nas wzbogaca i sprawia radość – opowiada artystka w rozmowie z Michałem Olszańskim.

W jaki sposób Hanna Raniszewska stała się Hanią Rani? Kogo podziwiała jako pianistka? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Hania Rani (pianistka, kompozytorka i wokalistka)

Data emisji: 25.10.2019, 4.04.2010
Godzina emisji: 12.08, 3.59

kr/gs

Czytaj także

Anna Musiałówna: zawsze byłam skupiona na opowieści

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 13:00
– Nigdy nie wyciągam aparatu od razu. Muszę doprowadzić do takiej sytuacji, w której człowiekowi, który jest przede mną, jest wszystko jedno, czy mam w ręce łyżkę, widelec czy aparat – żartuje artysta fotograf i fotoreporterka prasowa, Anna Musiałówna w rozmowie z Michałem Olszańskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie wyzwania Jacka Wszoły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 13:00
– Dorastałem na boisku od wieku szczenięcego, ale dopiero później poczułem, czym tak naprawdę może być sport – wyznał Jacek Wszoła, złoty i srebrny medalista igrzysk olimpijskich w skoku wzwyż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Berwid: gdy miałam 16 lat, miałam ksywkę "matka"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 13:00
– Zawsze miałam potrzebę opiekowania się. Zawsze opiekowałam się wszystkimi i do tej pory tak jest. To wynika z mojego wnętrza – wyznała Małgorzata Berwid w rozmowie z Michałem Olszańskim.
rozwiń zwiń