Tomasz Słodki: w Kolumbii zmierzyłem się sam ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 13:00
– W życiu zawsze kierowałem się maksymą: "zapragnij i zrób" oraz swoimi marzeniami – mówi Tomasz Słodki, podróżnik, przedsiębiorca i dziennikarz, którego stali słuchacze Trójki mogą znać z audycji "Słodkie reggae", emitowanej w Trójce przed dekadą.
Audio
  • Tomasz Słodki gościem Michała Olszańskiego (Godzina prawdy/Trójka)
Kolumbia
KolumbiaFoto: shutterstock.com/Gail Johnson

Tomasz Słodki współpracował również z ogólnopolskimi stacjami telewizyjnymi. Organizował festiwale muzyczne i akcje charytatywne. Jest pasjonatem nowych technologii i twórcą multimedialnego portalu podróżniczego. W tym roku postanowił zamknąć dobrze prosperujące studio telewizyjne i ruszyć w podróż po świecie. Jego pierwszym przystankiem była Kolumbia, w której wynajął mieszkanie i zrealizował serię vlogów podróżniczych w mediach społecznościowych.

– Kolumbia była moim marzeniem. Było dla mnie jasne, że jeżeli chodzi o moje marzenia, nie mogę się w żaden sposób blokować. Kiedy patrzę na to z perspektywy tych kilku miesięcy, po sprzedaniu wielu rzeczy, które posiadałem, wyjechaniu do obcej kultury, myślę, że był to bardzo dobry ruch, bo w Kolumbii bardzo dużo nauczyłem się o sobie – opowiada nasz gość.

Tomasz Słodki przed kolejną z podróży Tomasz Słodki (fot. archiwum prywatne)

Co, oprócz marzeń, skłoniło Tomasza Słodkiego do wyjazdu do Kolumbii? Jak opisuje życie codzienne jej mieszkańców? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Tomasz Słodki (reporter, dziennikarz radiowy, przedsiębiorca, podróżnik)

Data emisji: 22.11.2019
Godzina emisji: 12.08

kr/mk

Czytaj także

Waldemar Dąbrowski: człowiek skazany nie jest człowiekiem skażonym

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 13:00
Ktoś, kto odbywa karę więzienia, zrobił coś złego. Mogą to być mniej lub bardziej poważne przestępstwa. Karę trzeba odbyć, ale co potem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Bargiel: od dziecka ciężko pracowałem

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 13:00
Skialpinista, biegacz górski i himalaista, ratownik TOPR i pierwszy człowiek w historii, który zjechał na nartach z wierzchołków K2 oraz Broad Peak – gościem audycji "Godzina prawdy" jest Andrzej Bargiel!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Ligęska: założyłem sobie, że wytrzymam

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 13:00
– Przewiezienie mnie z cywilizowanego więzienia do izolatki na pustyni, gdzie zamknięto mnie w czterech metrach kwadratowych bez wody, bez prysznica, z dziurą w betonie, która przez kolejnych osiem miesięcy była moją osobistą toaletą, jest wręcz niewiarygodnym, ale prawdziwym doświadczeniem. W więzieniu założyłem sobie, że niezależnie od tego ile będą mnie trzymać, ja wytrzymam, że próba zniszczenia mnie na pewno im się nie uda – opowiada nasz gość.
rozwiń zwiń