Katarzyna Dacyszyn: wiedziałam, że muszę walczyć

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 13:30
Katarzyna Dacyszyn, modelka i projektantka mody, którą dwa lata temu stalker oblał kwasem siarkowym, była gościem Michała Olszańskiego.
Audio
  • Katarzyna Decyszyn, czyli kobieta, która wygrała najcięższą walkę w życiu (Godzina Prawdy/Trójka)
Katarzyna Dacyszyn
Katarzyna DacyszynFoto: East News/Bartosz Krupa

"Kobieta z blizną" Katarzyna Dacyszyn w rozmowie z Ireną A. Stanisławską "Kobieta z blizną" Katarzyna Dacyszyn w rozmowie z Ireną A. Stanisławską

Stalker przez 11 lat nękał swoją ofiarę – w internecie umieszczał wpisy i komentarze, wysyłał obraźliwe e-maile i SMS-y. W sierpniu 2016 roku spotkali się w łódzkim sądzie i tam doszło do tragedii – mężczyzna oblał panią Katarzynę kwasem siarkowym.

– Zupełnie nie spodziewałam się tego i moje życie nie wskazywało na to, że może dojść do takiego finału. Owszem, od kilku lat borykałam się z problemem stalkingu i wiedziałam, że pewna osoba ma obsesję na moim punkcie, ale nie wyobrażałam sobie takiego scenariusza, ani tego, że do takich ataków może dojść na oczach wielu osób, w budynku instytucji państwowej, gdzie człowiek czuje się bezpiecznie – mówiła rozmówczyni Michała Olszańskiego.

Kobieta ma za sobą kilka poważnych operacji i długą rekonwalescencję. Przez cały ten czas mogła liczyć na wsparcie przyjaciół, którzy m.in. wydali kalendarz charytatywny i zbierali środki na kosztowne leczenie.

Dziś Katarzyna Dacyszyn udziela się społecznie, nagłaśniając problem stalkingu. Jest też zaangażowana w kampanię "Fake Off", która walczy z promowanym przez media wyretuszowanymi wzorcami piękna.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Katarzyna Dacyszyn (fotomodelka i projektantka mody, która padła ofiarą stalkera)

Data emisji: 29.11.2019
Godzina emisji: 12.08

ml/gs

Czytaj także

Waldemar Dąbrowski: człowiek skazany nie jest człowiekiem skażonym

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 13:00
Ktoś, kto odbywa karę więzienia, zrobił coś złego. Mogą to być mniej lub bardziej poważne przestępstwa. Karę trzeba odbyć, ale co potem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Likiernik: miałem tysiąc szczęść podczas okupacji

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 13:00
– Miałem szczęście za szczęściem przez całą okupację, szczególnie podczas Powstania Warszawskiego – mówił w 2015 roku w rozmowie z Michałem Olszańskim Stanisław Likiernik, uczestnik walk w okresie II wojny światowej. Bohater Powstania Warszawskiego zmarł 17 kwietnia 2018. W przeddzień 76. rocznicy Powstania Warszawskiego przypomnieliśmy tę audycję. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daria Mejnartowicz: chcę być aniołem dla innych

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 13:00
Rozmówczyni Michała Olszańskiego dorastała warunkach dalekich od cieplarnianych. Mając 15 lat straciła dom. – Moją sytuację znała i wychowawczyni, i przyjaciele. Zawsze w trudnych momentach miałam w życiu anioła – podkreśla. 
rozwiń zwiń