Na rowerach przez świat

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 13:13
Ponad 87 tysięcy kilometrów, 60 krajów i 10 lat – tak w liczbach wyglądała podróż życia Adeli Tarkowskiej i Krzysztofa Józefowskiego, którzy na rowerach zwiedzali naszą planetę. 
Audio
  • Zwiedzając świat na rowerze (Godzina prawdy/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Montri Thipsorn

– Podróż zaczęła się bardzo spontanicznie. Każdy myślał, że poprzedziły ją miesiące przygotowań. Zaskakujące jest to, że nie wyruszyliśmy razem – wspomina Adela Tarkowska. 

– Już wcześniej znałem Adelkę. Śledziłem jej podróże. Gdy nadarza się sytuacja, gdzie pada hasło "rower i Afryka", to nie trzeba się długo zastanawiać. Ile razy w życiu można otrzymać taką propozycję? – opowiada Krzysztof Józefowski.

Jakie przygody czekały na rowerzystów w różnych zakątkach świata? Jak dokładnie wyglądał zwykły dzień w czasie podróży? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Goście: Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski (podróżnicy)

Data emisji: 6.12.2019
Godzina emisji: 12.08

kw/ml

Czytaj także

Artur Ligęska: założyłem sobie, że wytrzymam

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 13:00
– Przewiezienie mnie z cywilizowanego więzienia do izolatki na pustyni, gdzie zamknięto mnie w czterech metrach kwadratowych bez wody, bez prysznica, z dziurą w betonie, która przez kolejnych osiem miesięcy była moją osobistą toaletą, jest wręcz niewiarygodnym, ale prawdziwym doświadczeniem. W więzieniu założyłem sobie, że niezależnie od tego ile będą mnie trzymać, ja wytrzymam, że próba zniszczenia mnie na pewno im się nie uda – opowiada nasz gość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Słodki: w Kolumbii zmierzyłem się sam ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 13:00
– W życiu zawsze kierowałem się maksymą: "zapragnij i zrób" oraz swoimi marzeniami – mówi Tomasz Słodki, podróżnik, przedsiębiorca i dziennikarz, którego stali słuchacze Trójki mogą znać z audycji "Słodkie reggae", emitowanej w Trójce przed dekadą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Dacyszyn: wiedziałam, że muszę walczyć

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 13:30
Katarzyna Dacyszyn, modelka i projektantka mody, którą dwa lata temu stalker oblał kwasem siarkowym, była gościem Michała Olszańskiego.
rozwiń zwiń