Irena Santor: moje pokolenie dojrzewało bardzo szybko

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 13:12
Irena Santor – jedyna piosenkarka uhonorowana doktoratem honoris causa – niedawno obchodziła 85. urodziny. Mimo to nie zwalnia tempa i z okazji 60-lecia pracy artystycznej w ramach trasy koncertowej prezentuje recital "Jubileusz. Śpiewam, czyli jestem".
Audio
  • Irena Santor gościem Michała Olszańskiego (Godzina prawdy/Trójka)
Irena Santor
Irena SantorFoto: PAP/Radek Pietruszka

W Trójce opowiedziała m.in. o dzieciństwie w czasach wojny, pierwszych krokach artystycznych w zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze", karierze solowej i walce z nowotworem. Skąd artystka bierze energię na tak aktywny tryb życia? 

– Należę do pokolenia, które musiało być zdrowe, silne i musiało dawać sobie radę. Może ta energia stąd właśnie się bierze. Moje pokolenie dojrzewało bardzo szybko – mówiła w audycji Irena Santor. – Na moje koncerty przychodzą też młodzi ludzie. Ze swoimi dziadkami lub rodzicami. Bardzo się z tego cieszę, bo inne pokolenie może spotkać się z piosenką innego gatunku. Chętnie słucham muzyki młodzieżowej. Oczywiście nie wszystko mi się podoba, ale są takie rzeczy, które szanuję. Między mną a młodym pokoleniem jest sympatia – podkreśliła artystka.  

Czym jest projekt "Wewnętrzna moc"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Goście: Irena Santor (piosenkarka), Dorota Goldpoint (projektantka mody)

Data emisji: 03.01.2020
Godzina emisji: 12.07 

kw/gs

Czytaj także

Artur Ligęska: założyłem sobie, że wytrzymam

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 13:00
– Przewiezienie mnie z cywilizowanego więzienia do izolatki na pustyni, gdzie zamknięto mnie w czterech metrach kwadratowych bez wody, bez prysznica, z dziurą w betonie, która przez kolejnych osiem miesięcy była moją osobistą toaletą, jest wręcz niewiarygodnym, ale prawdziwym doświadczeniem. W więzieniu założyłem sobie, że niezależnie od tego ile będą mnie trzymać, ja wytrzymam, że próba zniszczenia mnie na pewno im się nie uda – opowiada nasz gość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Słodki: w Kolumbii zmierzyłem się sam ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 13:00
– W życiu zawsze kierowałem się maksymą: "zapragnij i zrób" oraz swoimi marzeniami – mówi Tomasz Słodki, podróżnik, przedsiębiorca i dziennikarz, którego stali słuchacze Trójki mogą znać z audycji "Słodkie reggae", emitowanej w Trójce przed dekadą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Dacyszyn: wiedziałam, że muszę walczyć

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 13:30
Katarzyna Dacyszyn, modelka i projektantka mody, którą dwa lata temu stalker oblał kwasem siarkowym, była gościem Michała Olszańskiego.
rozwiń zwiń