"Godzina prawdy" – czas podsumowania

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 13:00
Od września 2011 roku niemal w każdy piątek po godz. 12.00 Michał Olszański przeprowadzał na antenie Trójki długie, często wzruszające, rozmowy z najciekawszymi osobowościami. Zaproszeni goście opowiadali o swoich dobrych i złych doświadczeniach, latach dzieciństwa i spojrzeniu na życie.
Michał Olszański
Michał OlszańskiFoto: K. Goleniewska/ PR3

stanisław aronson wojna nadejdzie jutro 1200.jpg
Stanisław Aronson ps. "Rysiek": jestem szczęśliwym uciekinierem

Posłuchaj
48:06 2020_06_26 12_08_17_PR3_Godzina_prawdy.mp3 9. sezon "Godziny prawdy" za nami! Powracamy do najciekawszych rozmów (Godzina prawdy/Trójka)

 

To wydanie audycji jest podsumowaniem 9., ale nie ostatniego, sezonu. Przypomnieliśmy w niej wybrane fragmenty rozmów z gośćmi, z którymi wywiadów mogliśmy słuchać w ciągu ostatniego roku. Wśród nich znaleźli się m.in. powstańcy warszawscy – Stanisław Aronson oraz Stanisław Zalewski, filozof Bronisław Kamiński, który opowiedział o trudnych doświadczeniach z dzieciństwa spędzonego na Podolu i przymusowym przesiedleniu na Dolny Śląsk oraz zmarły w lutym tego roku reżyser i scenarzysta filmowy Jerzy Gruza.


Jerzy Gruza pap 1200.jpg
Jerzy Gruza: interesuje mnie naturalność

Więcej w dołączonym nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy 
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Data emisji: 26.06.2020
Godzina emisji: 
12.08

kr

Czytaj także

Elżbieta Dzikowska: musiałam sama decydować o sobie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 13:33
Elżbieta Dzikowska opowiadała Michałowi Olszańskiemu o swoim dzieciństwie. Tatę, działacza AK straciła wcześnie, po aresztowaniu w czasie wojny. Do dziś bohaterka "Godziny prawdy" jednak pamięta jak… zaplatał warkocze. Wkrótce po wojnie straciła też mamę, którą zatrzymało UB. Po pewnym czasie i  ją , 15-letnią wówczas,  aresztowano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obóz Auschwitz-Birkenau we wspomnieniach byłego więźnia. Stanisław Zalewski gościem Michała Olszańskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 13:00
– Chcę oddać hołd tym, którzy jeszcze żyją i do dziś udało im się zapamiętać tamte tragiczne chwile i przekazywać je ludziom – mówił w Programie 3 Polskiego Radia były więzień obozu Auschwitz-Birkenau i prezes Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych Stanisław Zalewski na trzy dni przed 75. rocznicą wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Jakucji do Szklarskiej Poręby! "Pogromcy mrozu" gośćmi Michała Olszańskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 13:00
– Pochłoneły mnie zagadnienia dotyczące przetrwania i zacząłem to rozwijać. Znalazłem swoją niszę niszy, czyli zimno  i wychłodzenie – mówił podczas specjalnego wydania "Godziny Prawdy" na Festiwalu "Trójka Górom" surwiwalowiec Piotr Marczewski, który wraz z Valerjanem Romanovskim odwiedzili Trójkowy Namiot Spotkań jako twórcy projektu "Oswajamy Mróz", nazywani także "Pogromcami mrozu".
rozwiń zwiń